[OL]4you na

Kam o víkendu v Olomouci? PechaKucha Night, koncert Tomáše Kluse i den otevřených dveří na Univerzitě Palackého!

Pokud se nechcete brodit přeplněnými obchodními centry nebo sepisovat seznamy vánočního cukroví, vyrazte o víkendu na akce, které vás nabijí energií a pozitivním myšlením. Rozhodně je z čeho vybírat!

Kam o víkendu v Olomouci? PechaKucha Night, koncert Tomáše Kluse i den otevřených dveří na Univerzitě Palackého!

Slavnostní otevření Ateliéru soběstačného žití

Přijďte se podívat, co se díky sponzorům a vstřícným firmám podařilo: otevření Ateliéru soběstačného žití, nosného programu nesziskové organizace Nekonečná výzva, z.ú. Stále je totiž něco nového a potřebného. Jedná se o projekt, který na jednom místě spojuje možnosti pro soběstačné, samostatné žití navzdory svým handicapům. V prostorách ateliéru se seznámíte s vybavením bytu a pomůckami, které napomáhají odstraňovat překážky omezující běžný život. Hlavním záměrem je i poradit, kde a jakým způsobem si tyto pomůcky obstarat. Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 24.listopadu 2016 od 17.00 hodin na Křížkovského 843/5 v Olomouci. Více info o projektu najdete na webu.

Noc venku Olomouc

Chcete si vyzkoušet, jak byste přežili noc venku – zkrátka kdybyste přišli o domov? Noc Venku je celosvětová charitativní akce, jejímž záměrem je seznámení veřejnosti s problematikou bezdomovectví a života na okraji společnosti. Letos se koná čtvrtý ročník olomoucké Noci venku a podruhé se odehraje v areálu letního kina, kde akci podpoří vojáci z hranické posádky a rozablí tady svůj základní tábor. Doprovodný program tradičně zahájí divadelní uskupení O.LIVY, budou následovat přednášky v prostorách baru, koncerty ve velkém stanu a po celou dobu bude otevřena polní kuchyně. Vstupným na akci jsou potraviny (instantní polévky, konzervy, cukr, čaj a podobně) nebo prostředky osobní hygieny v hodnotě 50 Kč, které spolupořádající organizace sociálních služeb pro osoby bez přístřeší využijí přes zimní „sezonu“ pro své klienty. Nejodvážnější účastníci akce mohou přespat pod širým nebem a ráno obdrží certifikát! Více info na Facebooku.

PechaKucha Night vol. 13

V redakci milujeme vše okolo životního stylu a umění! Proto nesmíme tento pátek 24. listopadu 2016 chybět na třináctém vydání PechaKucha Night, která se koná na ulici Jungmannova 3 v prostorech bývalého výrobního objektu. Těšit se můžete na malíře, sochaře a další, kteří vám od 20.20 hodin spustí prezentaci svého umu. Součástí bude i umělecká performance. Občerstvení zajistí Kafe jak lusk! Více info zde nebo na Facebooku.

Den otevřených dveří na UP

Přemýšlíte, kam po střední škole? Chcete si dodělat vysokou? Zajímá vás chod olomoucké univerzity zevnitř? V pátek 25. listopadu 2016 se otevřou brány šesti fakult Univerzity Palackého v rámci Dne otevřených dveří. Dozvíte se o vše o nabízených oborech a možnostech studia, nakouknete "pod pokličku" dění na fakultách a dostanete se i do prostor běžně nepřístupných. Navštívit můžete také UPoint, Pevnost poznání Olomouc či Správa kolejí a menz UP. Více info na webu.

Maryša – Slovanský tyátr

Kdo by neznal kultovní otrávenou kávu od Maryšy! Tato postava bratří Mrštíků nás baví v jakémkoli podání. Tentokrát se na ní můžete těšit po pětileté pauze olomouckého uměleckého souboru Slovanský tyátr, který toto drama zahraje v pátek 25. listopadu 2016 v Divadle hudby – v Muzeu umění Olomouc od 19.30 hodin. Maryša Slovanského tyátru se může pochlubit cenami za inscenaci, herectví, úpravu a režii z několika tuzemských festivalů a celkově pěti desítkami repríz. Na podzim roku 2016 inscenace ožila v kompletně novém obsazení. Vstupné je 100 Kč.

Saunové ceremoniály v Aquaparku

Jestli se vám nechce nikam do společnosti, ale milujete relax, můžete si sobotní večer užít saunové ceremoniály v nové wellness zóně olomouckého Aquaparku. Nejen, že uděláte dobře své duši, ale ve svém těle podpoříte také vyplavení endorfinů do krve, takže celý organismus bude dokonale uvolněný! A to celé ještě pod hvězdami, které budete pozorovat z relaxační terasy. Více info na webu

Tomáš Klus – RecyKlus Tour 2016

Hity jako Marie, Cesta, Pocity či Sybila zná snad každý fanoušek moravského písníčkáře Tomáše Kluse. Ten se po roční koncertní odmlce rozhodl vydat na podzimní šňůru koncertů s názvem RECYKLUS TOUR 2016. Objeví se v českých a slovenských kulturních domech, jak sám uvádí na své FB události. A nesmí chybět ani v Olomouci! Pavilon A Výstaviště Flora Olomouc se rozezvučí jeho písničkami v sobotu 26. listopadu 2016 od 19.00 hodin. Více info na Facebooku.

reklama