[OL]4you na

Kam v květnu? Na Divadelní Floru, skvělé koncerty, muzejní noc, módní pop-up i food festivaly

Máj, lásky čas. A také čas, kdy se s akcemi doslova roztrhl pytel. V Olomouci se v květnu koná pořádná porce událostí. Přinášíme vám tradičně náš výběr těch, které byste si rozhodně neměli nechat ujít...

Divadlo na Šantovce má 9. května v 19:00 na programu Milostný trojúhelník, v němž září Aňa Geislerová, Ester Geislerová a Martin Zbrožek. Trojice herců vstupuje na jeviště vždy bez předem daného scénáře. Průběh představení tak připomíná chůzi po laně, kde hrozí nebezpečí pádu a zároveň, když se vše daří, máte pocit, že se dotýkáte hvězd. Více zde.

11. května ve 20:00 si nenechte si ujít jedinečný koncert LEONA HENDRIXE a kapely Fulvia Feliçiana, kteří do Bounty Rock Cafe přivezou vzpomínkovou show IN THE NAME OF JIMI k osmdesátému výročí narození Jimiho. Před Leonem Hendrixem vystoupí olomoučtí MOONPARK. A bude to skvělý večírek! Více zde.

Od 11. do 25. května ovládne Olomouc Divadelní Flora. Festival plný divadla a umění oslaví už 26. ročník a jako tradičně přinese do města spoustu výborných představení a významných osobností. Tentokrát je jeho mottem jinakost. Diváci a návštěvníci se mají na co těšit. Tady naleznete veškeré informace včetně programu.

Telegraph otevírá svou střešní terasu, a to už 12. května v 17:00.  Čeká vás efektní západ slunce, melodické DJ sety a při prvním eventu na střeše i uvedení krátkého filmu Noční kontakt. Film je dílem Prokopa Steinera, který kombinuje formát krátkého filmu a hudebního klipu. K tomu všemu dobrý drink a tapas. Lelkování na lehátku, pořádná party, anebo třeba rande? To vše si můžete na tento večer naplánovat... Veškeré informace jsou na webu.

13. května v 15:00 proběhne v Galerii Šantovka casting soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2023. Více zde.

13. května se na Fort XX Escot koná Lobster Food Fest. Těšit se můžete na fantastické jídlo, ale pro návštěvníky je připraven i doprovodný program, pohodová muzika a velký dětský park. Veškeré informace naleznete tady

Venna.studio chystá svůj první pop-up v Olomouci, a to už 17. května na Konviktu. Přijďte objevovat, co dokážou lněné kousky, jaké to je nechat si ušít nebo upravit oděv na míru a co všechno venna.studio nabízí... Čeká vás móda, design, nové kousky do šatníku, jídlo a drinky z bistra Konvikt, a to vše v rytmu, který bude udávat Dj Ktva. Akce startuje v 16:00

V pátek 19. května se opět obyvatelům a návštěvníkům Olomouce zpřístupní sbírky významných muzeí, galerií, knihoven a dalších kulturních institucí. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se koná v celé České republice. Seznam otevřených míst, včetně jejich programu, najdete na webových stránkách. Určitě si tuto akci nenechte ujít.

V Galerii Šantovka již podruhé proběhne sportovní den za účasti většiny olomouckých klubů a spolků. A to 20. května. Přijďte si užít den plný sportu a zábavy, soutěží o ceny a představení. Nezbývá než se rozcvičit a přijít si vyzkoušet všechny sporty od tradičního fotbalu, házené, volejbalu přes umělecké a bojové sporty až po biketrial či trénink ve virtuální realitě. Program bude zveřejněn tady.

20. května se ve Smetanových sadech uskuteční Běh pro Paměť národa. Přidejte se i vy. Tady najdete více informací.

"… A nakonec se vzali a žili spolu šťastně až do smrti." Akorát že nebyli dva, ale tři. A nežili spolu šťastně, protože se nenáviděli. A také to nebylo do smrti, protože nezemřeli… Něžně krutá komedie vyprávějící bláznivé eskapády aktérů jednoho milostného trojúhelníku, na jejichž vztahové šarvátky nebyl jeden lidský život dostatečně dlouhý - přesně taková bude nejnovější autorská komedie Vladislava Kracíka, volně inspirovaná kultovním filmem Roberta Zemekise, Smrt jim sluší, která bude mít premiéru v Divadle Tramtarie 23. května v 19:00. Více zde.

24. května se uskuteční finále soutěže Podnikavá hlava. Soutěž je určena všem, kteří se chtějí pustit do podnikání, a to jak začínajícím podnikatelům z řad studentů a zaměstnanců UP, tak i těm zkušeným, kteří chtějí přijít s novým nápadem. Jedná o skvělou příležitost najít investora či partnera pro své podnikatelské nápady a posunout je na další úroveň... Přihlášky je možné podávat do 10. května. Více na webu.

26. května v 18:30 se v kině Metropol uskuteční přednáška Báry Englischové a Honzy Raka, a to v rámci Festivalu zdraví PLUS. Více informací naleznete tady.

26. a 27. května ovládnou centrum města Olomoucké vinné slavnosti. Těšit se můžete na lahodná vína i doprovodný program. Více zde.

Ve stejný termín, tedy 26. a 27. května, se na Výstavišti Flora uskuteční Prima FRESH Festival. Těšit se můžete na velké gastronomické zážitky, ale také na zábavu a bohatý kulturní program. Více zde

Jarní MINT Market se vrátí pod koruny stromů do areálu Letního kina Olomouc v sobotu 27. května. Přichystáno bude více než padesát značek z Čech, Slovenska i Ukrajiny, které přivezou nové kolekce, oblíbené kousky i horké novinky. Více informací je tady.

Užijte si květen, jak se sluší a patří!

reklama