[OL]4you na

Kam vyrazit v březnu? Na skvělé koncerty, Fat cabaret, oblíbené festivaly i fight night

Březen - měsíc, kdy je ve vzduchu cítit jaro. A také měsíc, kdy se koná opravdu velká spousta akcí. Vyrazit můžete na koncerty, festivaly, na zajímavé snímky, ale také do divadla na žhavé novinky. Máme pro vás tipy na nejlepší akce, které se v březnu v Olomouci uskuteční.

Písničkářka Alen vydala v roce 2020 debutové sólové album Až se řeky vylijí z břehů. V textech a hudbě pracuje s intimitou, křehkostí a pozoruhodnou hloubkou. Z čistě klavírních písní se nyní posouvá více kapelním směrem, začala hrát také na kytaru a při koncertech ji doprovází kontrabas a bicí. Těšte se na koncert v Jazz Tibet Clubu 3. března ve 20:00

Byli jsme best in covid? Kdo měl plán: lidstvo, nebo virus? Filmový štáb Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové se na jaře 2020 vydal do prázdných ulic a dva roky sledoval reakce české společnosti na pandemii covid-19 v odrazu vládních nařízení. V dokumentární tragikomedii Velké nic tvůrci nasbírali silné příběhy lidí z různých oblastí, zachytili bizarní obrazy krize a vytvořili tak absurdně úsměvnou zprávu o naší společnosti. Snímek bude k vidění 5. března v 19:00 v kině Metropol. Jedná se o předpremiéru za účasti tvůrců. Více zde.

7. března od 19:30 se v kině Metropol odehraje Expediční kamera. Největší festival cestovatelských filmů nabídne pět nejlepších snímků uplynulé sezony. A je se na co těšit. Více podrobností je v článku.

13. března v 19:00 uvede Divadlo na cucky silně smyslovou inscenaci Studia Rubín s názvem Tumor: karcinogenní romance. Ta propojuje pohyb, vizualitu a slovo a jako téma si bere rakovinu. Více zde.

FOTO: Patrik Borecký

14. března startuje v Mozarteu úvodním koncertem, jenž se ponese ve znamení barevné mozaiky současného francouzského popu okořeněné jazzovým a latino feelingem, festival francouzské kultury spolupořádaný Francouzským centrem UP a Muzeem umění Olomouc ve spolupráci s různorodými partnery. Umožňuje příznivcům francouzštiny a milovníkům francouzského kulturního bohatství nasát něco z francouzské atmosféry přímo v hanácké metropoli. Bonjour Olomouc 2023 nabídne zajímavý program až do konce měsíce. Veškeré podrobnosti jsou k dohledání tady.

Co se odehrává za zataženou plentou zkušebních kabinek? Pod zářivkou, která nemilosrdně odhalí vše, co byste před světem chtěly (ano, jedná se o dámskou záležitost) schovat? Co probíhá v mysli a fantazii žen, které sledují svůj odraz v zrcadle? Divadlo Tramtarie a jejich novinka Fat cabaret: lásky, strach a zen nekonfekčních žen vás 14. března v 19:00 vezmou na dobrodružnou a krutě vtipnou plavbu na vlnách nekonečných diet, nesplněných novoročních předsevzetí, módních trendů i mindráků z hodin tělocviku. Bude to pecka. Sledujte program divadla, ať vám neunikne volný lístek, protože jak už u Tramtarie bývá zvykem, takřka každé představení je vyprodané. 

FOTO: Daniel Schulz

14. březen také nabídne koncert Pokáče. Oblíbený písničkář zahraje v Sklubu. Brány Eska se otevírají v 18:00. Více info zde.

A koncertem budeme pokračovat i další den. Skotský zpěvák Doogie White, bývalý frontman slavných formací jako RAINBOW, MICHAEL SCHENKER GROUP nebo bandu YNGWIEHO MALMSTEENA se sestavou dalších špičkových muzikantů zahrají v Bounty Rock Cafe 15. března od 20:00. Vstupenky koupíte tady.

Tuktuk je Tomíkova oblíbená tříkolka, s níž rád brázdí svět. Na cestě dlouhé 9 tisíc kilometrů za 111 dní projel Jihoafrickou republikou, Botswanou, Zambií, Malawi, Tanzánií, až nakonec dorazil do Ugandy, odkud za dva roky pokračoval domů. Pojďte si 16. března v 19:00 poslechnout Tomíkova dobrodružství do Divadla na Šantovce. Více zde.

16. a 17. března přijedou do Olomouce zahrát Horkýže Slíže. Dorazte si vychutnat jeden ze dvou koncertů, které se odehrají v Sklubu. Brány oblíbeného olomouckého podniku se otevírají v 18:00. Více zde

17. až 19. března se na Výstavišti Flora koná For Model, interaktivní výstava modelů, sběratelství, digitálních technologií, her, hraček a stavebnic. Na akci, jež je jako stvořená pro rodiny s dětmi, dorazí desítky vystavovatelů a sběratelů nejrůznějšího zaměření. Těšit se mimo jiné můžete na letecké modely všech kategorií, na plachetnice, ponorky i bojová plavidla. Své místo na oblíbené výstavě budou mít v pavilonu A také plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů, autodráhy anebo modely stavebních strojů a kamionů. Více informací naleznete tady.

18. a 19. března se v Galerii Šantovka uskuteční Miss Šantovka. Těšte se na nejnovější módní trendy, beauty zóny, soutěže o super ceny, nabitý doprovodný program. V rámci této prestižní akce bude mít 25 semifinalistek možnost stát se třetí Miss Šantovka. Sledujte web

21. března v 18:30 a ve 20:00 čekají návštěvníky Telegraphu příběhy o lásce, sexu a katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky - protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly a ty jsou pochopitelně živnou půdou pro projekt LiStOVáNí: Historky z Tinderu. Účinkují Pavla Dostálová a Lukáš Hejlík. Více na webu.

22. března v 19:00 nabídne Premiere Cinemas All Of Those Voices. Dokument přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona, člena skupiny One Direction, který se vydal na sólovou dráhu. Ukazuje divákům jeho život a kariéru, intimně a bez příkras. Prostřednictvím dosud neviděných záběrů z domácích videí a ze zákulisí vyprodaného světového turné 2022 nabízí snímek jedinečný vhled do toho, jaké je být hudebníkem v dnešním světě. Předprodej vstupenek je zde.

V pátek 24. a v sobotu 25. března mezi 9:00 a 18:00 se v Galerii Šantovka u prodejny H&M koná Olomoucký Flerjarmark. Na co se můžete těšit? Podívejte se.

27. března bude zahájen festival Jeden svět. Festival dokumentárních filmů o lidských právech se ponese v duchu tématu: Jaká je cena bezpečí? Co festival tentokrát přinese, sledujte na webu či na Facebooku.

30. března startuje Festival zdraví svým prvním večerem. V kině Metropol se od 18:30 představí Barbora Englischová a Marek Berger. Uskuteční se přednáška a beseda na téma Zákon přitažlivosti. Návštěvníky čeká prezentace, beseda, filmová projekce, osobní setkání a křest nové knihy Báry Englischové Luna z lůna 2 - Na Zemi. O hudební doprovod se postará Andie Music. Více informací naleznete na webu

31. března se ti nejlepší bojovníci z domácího klubu MUAY THAI OLOMOUC postaví na Výstavišti Flora špičkovým českým a evropským soupeřům. Koná se tu MTO FIGHT NIGHT 2023. Marcela Šafranová se dokonce utká o pás mezinárodní profesionální šampionky v thajském boxu asociace C.M.T.A. proti polské jedničce Dominice Filec. Den před galavečerem, 30. března v 18:00,  proběhne v Galerii Šantovka veřejné vážení profesionálních bojovníků. Více na webu.

Hezký březen všem!

reklama