[OL]4you na

Kam vyrazit v lednu? Na koncerty, Mládka, svatební veletrh i do kina na žhavé snímky

Leden, první měsíc roku 2023, je tu. A slibuje pořádné zážitky. Leden v Olomouci bude nabitý událostmi, tak se pojďme podívat na výběr toho, co se v tomto měsíci v našem městě odehraje...

7. ledna od 20:00 odstartuje letošní plesová sezona Městským bálem. Všechny přítomné na Výstavišti Flora roztančí Moondance Orchestra Martina Kumžáka, zazpívá například i Natálie Tichánková, Leona Machálková či Michal Hrůza. Více zde. A jak na dress code? Poradíme vám v našem článku

13. ledna od 20:00 zaplní Bounty Rock Cafe milovníci rocku - na koncert se chystají kapely Bulvaar a Moonpark, kteří hned při svém prvním živém vystoupení tento klub vyprodali. Podrobnosti naleznete tady.

14. ledna od 10:00 do 18:00 se v přízemí Galerie Šantovka představí množství svatebních služeb, produktů a dalších inspirací. Koná se tu totiž již 8. ročník akce s názvem Svatba nanečisto. Bohatý bude i doprovodný program, v němž nebudou chybět módní přehlídky, ukázky líčení nebo rozhovory a soutěže. Své módní kousky předvedou obchody z Galerie Šantovka. Vyvrcholením celého dne pak bude soutěž o SVATBU ZDARMA. Více se dočtete na webu.

FOTO: Unsplash

14. leden je také Dnem otevřených dveří na Univerzitě Palackého. Všichni zájemci o studium se mohou přijít podívat mezi 09:00 a 14:00 a seznámit se s prostředím univerzity, pohovořit si o možnostech studia a diskutovat s pedagogy či studenty. Veškeré informace naleznete na webu univerzity.

Aby toho nebylo málo, 13. a 14. ledna nás čekají prezidentské volby. Tak vyberte pro vás toho nejlepšího kandidáta a běžte volit. I na vašem hlasu záleží.

15. ledna ve 20:00 uvede kino Metropol snímek oslavující jedinečnou Whitney Houston. Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob – taková je inspirativní, dojemná a emocionální cesta životem a kariérou Whitney Houston, kterou si diváci mohou na filmovém plátně vychutnat zároveň s velkolepými vystoupeními a soundtrackem nejoblíbenějších hitů této hudební ikony. V hlavní roli Naomi Ackie. Více zde.

A v hudebních filmech budeme pokračovat. 16. ledna ve 20:00 můžete do Telegraphu zajít na portrét skupiny The Doors režiséra Olivera Stonea. Jde o filmové ztvárnění vzestupu i pádu slavné skupiny The Doors a jejího zpěváka Jima Morrisona – rebela a génia, jenž se za dvacet sedm let svého života stal legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a největšími hity The Doors. Bude to zážitek. Veškeré informace zde.

FOTO: archiv pořadatele

Od 18. do 25. ledna se v kině Metropol uskuteční devátý ročník severského filmového festivalu Scandi. Diváci se i letos mohou těšit na pestrý program, který láká na snímky ve festivalové předpremiéře a zajímavé žánrové tituly. Na festivalu se tentokrát sešlo hned několik adaptací literárních předloh, například norská komedie Bombastický Johan podle knihy Erlenda Loeho či dánské drama Nic na motivy bestselleru Janne Teller. Filmový zážitek slibuje také norský satirický snímek Je mi ze sebe špatně tematizující lidskou touhu po pozornosti či finský horor Ono debutující režisérky Hanny Bergholm. Kompletní program a přehled filmů je k vidění na webu kina.

FOTO: Bombastický Johan; archiv pořadatele

20. ledna od 20:00 má Moravské divadlo na programu premiéru inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem. Diváky čeká příběh o zneužití moci, manipulaci s vědomím lidí, o strachu a touze člověka vzdorovat nátlaku, o léčení vlastních komplexů týráním slabších... V hlavní roli vrchní sestry Ratchedové se představí Vendula Nováková. Podrobnosti naleznete tady.

26. ledna v 19:00 se v Divadle na Šantovce těšte na Banjo Band Ivana Mládka v hudebně zábavném pořadu s legendárními hity. Návštěvníky čekají trampské, vodácké, kavárenské, politické a jiné povalečské písně či scénky. Veškeré informace jsou na webu.

28. ledna ve 20:00 můžete zajít do Bounty Rock Cafe na The Plastic People of the Universe. Jedinečná parta vynikajících muzikantů nabídne osvědčené hity i novinky. Více zde.

To je jen malý výčet událostí, které nás v lednu v Olomouci čekají. Užijte si první měsíc roku 2023 podle představ!

reklama