[OL]4you na

Kam vyrazit v listopadu? Na Müllera, UP Business Camp, rozsvěcení stromku, Dizajntrh i na MIG21

Listopad je předzvěstí blížících se Vánoc, ale nenechte se zmást, ani v nejmenším se neponese pouze v duchu čekání na něco velkolepého. Tenhle měsíc totiž rozhodně má co nabídnout sám o sobě. Akcí se v Olomouci koná opravdu mnoho. Pojďte se s námi podívat na to nejzajímavější, co listopad v Olomouci přinese...

Každá její píseň je originální, má osobitý zvuk, a společné koncerty s The Funkbots tvoří celistvou energickou show. Základem všeho je neskutečný basový groove hlavní protagonistky Idy Nielsen. Jazz Tibet Club láká na zajímavý koncert, jenž se uskuteční už 2. listopadu ve 20:00.

Adam Ondra začal s lezením ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit, a od té doby již nepřestal. Sbírá medaile, rekordy a posouvá hranice toho, co je v lezení ještě možné... Kino Metropol nabídne 3. listopadu v 17:30 unikátní dokument Posunout hranice. Více zde.

Od 4. do 5. listopadu poprvé zaplní Šantovku výrobky tvůrců Flerjarmarku. Těšit se můžete na oblečení, šperky, bytové doplňky, keramiku, kabelky, háčkované i pletené doplňky, dřevěné výrobky, přírodní kosmetiku, sirupy, marmelády a mnoho dalšího. Navíc jarmark doplní dílničky a workshopy. Více zde.

5. listopadu se koná další ročník UP Business Campu. Akce, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, se ponese ve znamení tématu Turbulentní doba – příležitost, nebo riziko? a uskuteční se v Pevnosti poznání. Návštěvníky čekají zajímavá témata, networking, soutěže, ale také souboj startupů. Více zde.

Do 6. listopadu můžete navštívit Klenoty pralesa. Výstavu orchidejí (a nejen těch) si lze prohlédnout ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech denně od 09:00 do 18:00. Více najdete tady.

Máte rádi hudbu slavného skladatele jménem Ennio Morricone? Pak si nenechte ujít dokument z dílny dalšího italského velikána - oscarového režiséra Giuseppe Tornatoreho. Snímek Ennio se bude promítat 7. listopadu v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. Více o filmu se dočtete na webu kina.

10. listopadu v 19:00 ovládne Divadlo na Šantovce Banjo Band Ivana Mládka. Více informací o koncertu i vstupenkách se dozvíte na webu divadla.

MIG21 rozzáří a roztančí Sklub už 11. listopadu ve 20:00. Koncert téhle party musíte zažít na vlastní kůži. Více zde.

FOTO: archiv pořadatele

11. a 12. listopad se ponese v duchu ochutnávání vín. V centru města se totiž koná Svatomartinská slavnost. Více se dozvíte v článku.

Od 11. do 13. listopadu můžete navštívit Svatomartinské hody v Galerii Šantovka a přilehlém prostoru. Chystají se stánky s vínem i jinými pochutinami a chybět nebude ani žehnání mladým vínům... Více o akci najdete na webu.

12. listopad také nabídne koncert Richarda Müllera, a to ve 20:00 v Kině Metropol. Více informací o programu i vstupenkách naleznete tady.

EDIT: Zrušeno, nový termín CFN bude ohlášen již brzy
Na 12. listopadu
je naplánována Czech Fashion Night - jedinečná společenská událost, která nabídne zajímavou přehlídku módních návrhářů. Akce se koná na Konviktu a zde je k dohledání více informací, včetně těch o vstupenkách.

17. listopadu v 19:00 se v Redutě uskuteční koncert legendárního písničkáře Jaroslava Hutky za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc. Informace ke koncertu naleznete tady.

18. listopadu startují oblíbené vánoční trhy. Těšit se můžete na řadu stálic, které všichni milují, ale i na novinky - chystá se Krampus průvod. Chybět nebude ani obří olomoucké kolo, na kluziště ale budeme muset zapomenout. Více se dočtete tady.

18. listopadu se také koná sedmý ročník Slavnosti vína. Kromě těch nejlepších vinařství se těšte na bohatý zábavný program s Monikou Bagárovou jako hostem večera i tradičně výtečnou gastronomii NH Collection Olomouc Congress. Více na webu.

FOTO: Unsplash

Od 18. do 20. listopadu si nenechte ujít další vydání Dizajntrhu, kde se představí celá řada nejen lokálních tvůrců. Dizajntrh, jenž se koná na Konviktu, nabízí nejen širokou paletu prodávajících, ale také bohatý doprovodný program, jenž potěší malé i velké. Více o akci se dozvíte zde.

19. a 20. listopadu proběhne v Galerii Šantovka první Star(t)s Market, který představí letošní účastníky projektu Šantovka Star(t)s. Více zde.

19. listopad přinese Noc divadel, během níž si budete moci vychutnat zajímavý program všech olomouckých scén. Moravské divadlo zve kdykoliv mezi 16:00 a 19:00 - dorazte do divadla a nastartujte ve foyer uměleckou dráhu. Čeká na vás několik stanovišť, na kterých si můžete vyzkoušet, co to obnáší být zpěvákem, tanečníkem, režisérem nebo třeba dirigentem. Nebude chybět ani fotokoutek. Divadlo na cucky zve na interaktivní hru, na derniéru představení Opuštěná společnost i na Dj - více v programu, vstup je volný. A Divadlo Tramtarie chystá interaktivní stezku nebo představení Horory z manželských ložnic. Více zde.

Jethro Tull’s MARTIN BARRE & BAND se svým klasickým rockem zavítá 19. listopadu do Olomouce, konkrétně do Bounty Rock Cafe. Koncert začne ve 20:00 a rozhodně je na co se těšit. Informace o vstupenkách naleznete zde.

20. listopadu v 18:00 se slavnostně rozsvítí strom na Horním náměstí. Na to, jaký jehličnan tentokrát ozdobí centrum města, si budeme muset počkat, ale organizátoři prozradili, že je opravdu velmi krásný. Po slavnostním rozsvícení se chystá koncert Báry Basikové.

FOTO: Zuzana Doleželová

21. listopadu si budete moci užít One Knor Show v Divadle na Šantovce. Stand up comedy začíná v 19:00. Více naleznete tady.

Swingová tančírna ovládne Telegraph 24. listopadu v 19:00. Milujete swing a dobrou zábavu? Pak si tuto událost nenechte ujít.

24. listopadu se koná zajímavý koncert v Sklubu - od 20:00 zde vystoupí slovenský hudebník Adam Ďurica. Více informací je zde.

26. a 27. listopadu se těšte na první Advent v oranžerii - workshop zaměřený na výrobu věnců doplněný dílničkami, koledami i trhem, jenž navodí tu pravou vánoční náladu. Více zde.

Nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové - Sirény na cestách - bude k vidění v Kině Metropol 29. listopadu v 19:00. Více se dočtete zde.

FOTO: archiv pořadatele

A to je jen stručný výčet událostí, které přinese listopad. Užijte si tento měsíc naplno!

reklama