[OL]4you na

Kavárna KAFE JAK LUSK slaví své 5. narozeniny!

Snad všemi oblíbená kavárna KAFE JAK LUSK slaví tento týden své páté narozeniny. Při této příležitosti si tamní cukrářky pro vás nachystaly ty nejlepší dezerty, které jste mohli za posledních pět let v Lusku ochutnat – tak se zastavte!

Kavárna KAFE JAK LUSK slaví své 5. narozeniny!

Když tehdy kavárna KAFE JAK LUSK začínala, stála pouze na dvou lidech – na Martinovi Zajíčkovi, který sice o kávě nevěděl mnoho, dokázal však kdeco uřezat, slepit, postavit a vymalovat; a na Marušce Mádrové, která díky svým zkušenostem s přípravou kafe vdechla kavárně kávové srdce. Postupně se jejich tým začal rozrůstat o zkušené baristy a šikovné cukrářky, kteří dohromady z Lusku udělali to, co známe dnes.

S Luskem jsme začali před pěti, když jsme s Maruškou chodili. Lusk je vlastně odrazem jak naší tehdejší lásky k sobě, tak lásky ke kafi. Protože se nám v Olomouci dobře žilo (a stále žije), chtěli jsme si tady otevřít podnik, který jsme znali spíš z Brna, Prahy nebo jiných větších měst. Nic takového tady totiž nebylo a chybělo nám to. Hlavně nás nenapadlo, že někdy budeme slavit 5. narozeniny, že to tak uteče. A vlastně že to budeme pořád dělat (smích). Teď ale víme, že nechceme dělat nic jiného, hrozně nás to baví,“ říká zakladatel Martin a pokračuje: „To, co tady oslavujeme, není jen naše práce. Určitě musíme poděkovat všem našim zákazníkům a taky všem lidem, kteří se s námi do toho pustili, stáli za barem a pomáhali žít náš sen. Velký dík patří také majitelům domu, ve kterém Lusk sídlí. Jsem fakt rád, že to tehdy riskli i s mladými děcky, kteří chtěli mít kavárnu se školními židličkami. Takže děkujem!“

Z tehdejší nové a neznámé kavárny se postupem času stalo místo s vyhlášeným cappuccinem, s nejlepšími cheesecaky a avokádovým chlebem široko daleko. Na oslavu svých narozenin si s Martin s Maruškou pro své zákazníky připravili speciální sladké menu, které nabídne to nejlepší, co jste měli možnost za pět let fungování Lusku ochutnat. Těšit se můžete na legendární cheesecake se slaným karamelem, buchty, skořicové šneky i vyhlášené brownies s malinami.

 

Dárek k narozeninám? Espressobar KAFE JAK LUSK!

Pokud jste v něm ještě nebyli (nebo o něm dokonce neslyšeli), silně doporučujeme tento prohřešek napravit. Martin s Maruškou si nedávno otevřeli svůj vysněný Espresso bar v Pavelčákové ulici. Ten potěší zejména milovníky výběrové kávy, která je do Lusku dovážena jak z českých, tak ze zahraničních pražíren. Mimo kafe a něčeho malého sladkého do ruky v espresso baru zakoupíte ta nejlepší kávová zrna, ořechy i másla od Šufana, vína z vinařství Plenér či termosky a další vybavení pro přípravu kávy.

Proč jsme si Espresso bar KAFE JAK LUSK otevřeli? Potřebovali jsme místo, kde můžeme pořádat kávové kurzy. Je to taková naše nová hračka, kterou můžeme s původním Luskem občas střídat a bavit se,“ dodává Martin.

 

Trocha nostalgie z KAFE JAK LUSK...

Snad na každé oslavě padne slovo o minulosti, alespoň z nostalgie a pro pobavení. Nevynecháme ho tedy ani teď: Věděli jste, že na místě, kde současná kavárna KAFE JAK LUSK sídlí, bylo vietnamské nehtové studio? Takto to tam vypadalo.

Za celou redakci [OL]4you přejeme do KAFE JAK LUSK mnoho úspěchů i v dalších letech!

 

 

 

 

 

reklama