[OL]4you na

Když běh pomáhá... Nenechte si ujít akci na podporu dětí z centra Jitrocel

Dobroběh. Tak se jmenuje akce, jejíž čtvrtý ročník se uskuteční už 10. září v areálu TJ Lokomotiva Olomouc. A i tentokrát se poběží pro dobrou věc - výtěžek poputuje dětem z Lokomočního centra Jitrocel. Charitativní akci pořádá Dobré místo pro život.

Když běh pomáhá... Nenechte si ujít akci na podporu dětí z centra Jitrocel

"Celkový výtěžek z letošního Dobroběhu bude poukázán všem dětem z Lokomočního centra Jitrocel v Olomouci. Dětem takto pomůžeme uhradit (pojišťovnou nehrazené) speciální rehabilitační služby, které jim pomáhají zlepšit jejich životní útrapy," vysvětlují Petra Tománková a hlavní koordinátorka akce Alice Mikešová.

Dobroběh se uskuteční v neděli 10. září od 13 hodin v areálu TJ Lokomotiva Olomouc. Je určený nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří si chtějí zaběhat a podat sportovní výkon. Hlavní závod na 5 km bude opět součástí týmového běhu 4 x 5 km. Všem účastníkům bude čas měřen časomírou a ti nejlepší se mohou těšit na ceny.

Hýbe se celá rodina
Letošní ročník nebude zaměřený pouze na běh, ale celkově na pohyb. O děti běžců i neběžců se postarají Svišti v pohybu, kteří přichystají pro malé účastníky do dvanácti let speciální víceboj. Na děti tak čeká odpoledne plné zábavy a soutěží, v nichž se budou snažit překonat samy sebe. 

"Myslíme také na naše vozíčkáře, i pro ně připravíme atletický ovál k poměření sil. A pokud se budou chtít přidat na trasu 5 km, určitě jim bránit nebudeme," uvádí Alice Mikešová.

Běh pro dobrou věc
Vrcholem celého Dobroběhu bude společný běh pro dobrou věc. "Cílem této akce není vyhrát, ale udělat si pohodové sportovní odpoledne pro celou rodinu a zároveň si uvědomit, že jsou mezi námi děti i dospělí, kteří musí se svým handicapem denně bojovat a my všichni je touto akcí chceme podpořit. A já jsem ráda, že i díky štědrosti sponzorů obdrží děti z Lokomočního centra Jitrocel celý výtěžek z akce," říká závěrem Petra Tománková.

Všichni malí i velcí účastníci budou za své výkony odměněni originální medailí vyrobenou pro Dobroběh sociální firmou ERGONES. 

Startovné:
Děti do 15 let platí 100 Kč, dospělí 300 Kč. Registrovat se můžete ZDE.

Pojďme pomáhat během společně...

reklama