[OL]4you na

Knížky od Ježíška už máte přečtené? Vyberte si novou!

Knížky od Ježíška už máte přečtené? Vyberte si novou!
FOTO: Mael BALLAND, Unsplash

KNIHY PRO DOSPĚLÉ:

Nikdo není sám; Petra Soukupová
Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni — bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme?  Veronika má práci, která ji baví, manžela, který jí rozumí, dvě náctileté děti, s nimiž není žádný větší problém. Sice nemá příliš dobrý vztah s rodiči, ale udržuje si od nich bezpečný odstup. Jenže někdy tohle všechno nestačí. Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet. 

Průvodce pro pasivní investování; Jakub Dvořák
Úspěšně investují jen experti, kteří detailně sledují finanční zprávy a mají připraveny hezké sumy… Akorát že to není pravda! Jakub Dvořák, autor blogu a podcastu Rozbité prasátko, vás ve své knize provede problematikou časem ověřeného přístupu pasivního investování. Pochopíte, proč byste se neměli investování bát, jak díky trpělivosti znásobíte své peníze a jak si můžete vytvořit a spravovat své portfolio. Vydejte se na cestu indexových fondů, kupte si své první ETF a sledujte, jak vaše bohatství roste!

Digiděti, Lidskost a digitalizace života; Jan Kršňák
Jak pečovat o děti, o něž současně pečují digitální technologie? Kam dojdou děti hledající poklady v počítačových hrách? Kde se ocitají dospívající proplétající se zákoutími sociálních sítí? Co děti k obrazovkám tolik přitahuje? Co na nich vidí? Je vůbec zdravé, aby před nimi tolik vysedávaly, aby je s sebou neustále nosily v kapse? Anebo by s nimi měly trávit naopak ještě víc času, aby byly připravené na budoucnost? To jsou otázky, které si klade pravděpodobně každý rodič mladšího či dospívajícího dítěte.

Šťastný nový rok; Malin Stehn
Je Silvestr. Nejlepší noc v roce. Zatímco staří přátelé Wiksellovi a Anderssonovi pozvedají skleničky k přípitku, jejich dospívající děti pořádají na druhém konci města vlastní večírek. Konečně se můžou odvázat. Druhý den ráno však všechny zasáhne zpráva o zmizení teprve sedmnáctileté Jennifer Wiksellové. Hodiny utíkají. Do případu je zapojena i policie. Nikdo neví, komu věřit. Tyhle dvě rodiny toho mají hodně co skrývat. Co když ale odpověď na dívčino zmizení není zas až tak daleko od jejího domova?

Postní kuchařka od kořene po nať; Pavel Drdel
Postní kuchařka ukazuje, žepůst nemusí znamenat ochudit se o dobrou chuť jídla nebo radost z vaření. Navzdory používání lokálních a sezónních potravin představuje pestré pokrmy ze zeleniny, luštěnin a občasného mléka nebo vajec. Kniha obsahuje více než 80 receptů na moderní a chutná bezmasá hlavní jídla, polévky a saláty, 60 návodů, jak uchovat sezónní zeleninu díky fermentaci, nakládání, sušení, jak vyrobit ochucené oleje nebo netradiční nápoje.

Manifest menopauzy, Vstupte do nové životní fáze s hrdostí, seznamte se s fakty o svém těle a získejte kontrol; Jen Gunter
Vše jde podle plánu a vaječníky přestávají ovulovat – je to normální životní fáze a evoluční výhoda. Až na to, že je nepředvídatelná! Hormonální chaos, který postupně roste po čtyřicítce každé ženy, může a nemusí mít celou řadu projevů a také může a nemusí přivodit závažné zdravotní komplikace. Co z toho se týká právě vás? Kdy a co očekávat, když ne menstruaci? Přišla chvíle panikařit? Gynekoložka Jen Gunterová vás s erudicí a humorem uklidní a objasní, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna. Stačí když totiž pochopíte, co se děje, proč se to děje, a co si s tím počít, zbavíte se obav i pochyb, a naopak získáte sebedůvěru při rozhodování o svém zdraví.

Geniální potraviny; Jídlem proti demenci, špatné náladě, mozkové mlze a únavě; Max Lugavere
Autor se prokousává vědeckými poznatky i dezinformacemi, které charakterizují konvenční výživová doporučení, a představuje je v podobě závěrů a doporučení, které jsou někdy překvapivé, ale vždy praktické a srozumitelné. Komplexní průvodce odhaluje souvislosti mezi výběrem stravy a životním stylem a funkcí našeho mozku. Ukazuje, jak potraviny, které jíme, přímo ovlivňují naši schopnost soustředit se, učit se, pamatovat si, tvořit, analyzovat nové myšlenky a udržovat si vyrovnanou náladu.

Bretaňská idyla; Jean-Luc Bannalec 
Vlna veder ten rok v srpnu sužuje dokonce i Bretaň. Ochlazení je v nedohlednu a kolegové navíc detektivu Dupinovi chystají velkou oslavu u příležitosti desátého výročí jeho služby v Concarneau. Pak ale je u pobřeží vylovena z moře mrtvola majitele ovčího velkochovu na legendárním Belle-Île. A než se Dupin naděje, ocitne se na palubě policejního rychlého člunu a míří na „nejkrásnější ostrov na světě“, kde zakrátko nahlédne do nejhlubších propastí lidské duše...

KNIHY PRO DĚTI:

Báječná medicína podle Adama; Adam Kay
Nechutné a neuvěřitelně vtipné dějiny lidského těla v podání autora bestselleru Anatomie od Adama. Kdysi dávno to byla fakt zábava, tedy pokud rádi nosíte kroužkovou zbroj nebo sekáte hlavy, jenže kdysi dávno měli taky takový malinkatý problémeček… doktoři tehdy vůbec netušili, jak funguje lidské tělo. Je na čase zjistit, proč si staří Egypťané mysleli, že mozek je jen nanicovatá nádivka lebky, která by se klidně dala vyhodit do popelnice, proč učitelé nutili své žáky kouřit cigarety, proč holiči svým zákazníkům uřezávali nohy a proč se dřív platilo za prdění. Dostanete odpovědi na otázky, které by vás ani nenapadly, jako třeba: Proč pacienti kloktali čůrání? Jak doktor zachránil životy pomocí pračky, plechovky od fazolí a páru starých párků? Čemu se říkalo velký puch? Jestli jste připravení, pojďte objevovat nechutné a příšerné dějiny lidského těla!

Dívka jménem Willow: Šepot lesa; Sabine Bohlmannová
Láska může být občas pěkně začarovaná. Kdyby se Valentýnina maminka zamilovala, nemuseli by se stěhovat a všechno by zůstalo při starém. Čtyři kamarádky se přece tolik těšily na léto ve Willowině čarodějném lese! Avšak s podomácku vyrobeným lektvarem lásky to nevyjde tak úplně podle plánu. Navíc musí Willow, Valentýna, Markéta a Lotti vyhnat tři kluky, kteří si v čarodějném lese bez zeptání staví stromový domek...

Už umím šetřit! O penězích, hospodaření a lákadlech nejen na internetu; Petr Hommer
Dnes už nestačí umět si spočítat, jestli vám v obchodě správně vrátili. Nové trendy s sebou přináší i rizika, reklamy a snahy donutit vás otevřít své peněženky jsou stále dokonalejší a nástrah na internetu přibývá každou chvíli. Jak se v tom všem vyznat, abychom nepřišli na mizinu, vyhnuli se zadlužení a nepadli do pasti podvodníkům?

Jak se stavěly nové divy světa; Tom Velčovský, Jiří Bartůněk
Jedinečný průřez Novými divy světa ze seznamu sestaveného v celosvětové anketě, ve které hlasovalo v rozmezí let 2000 - 2007 přes 600 milionů lidí. Tyto nové divy můžete stále navštívit a vidět je na vlastní oči!

Víly a kouzelný dort; Cristal Snow
Penny a její dvě nejlepší kamarádky jsou víly, ne vždy se ale jako víly chovají. A co teprve když se do sousedství přistěhuje nový vílí kluk, který se zdá být až nechutně dokonalý… Penny se rozhodne, že ho musí vystrnadit. Stačí, aby ochutnal kouzelný dort zapomnění. Sehnat správné ingredience je ale fuška a vílí kluk nakonec není tak hrozný, jak se na první pohled zdálo. Dokáže Penny napravit svoji chybu, anebo už je moc pozdě?

Tajné kódy pro chytré děti
Obrázková kniha plná rafinovaných hádanek založených na tajných šifrách, od starodávných hieroglyfů, přes klasickou morseovku až po moderní špionské kódy… Začnete nejprve lehčími hlavolamy, ale postupně se bude přitvrzovat! Každá stránka obsahuje i čas dostatečný k nalezení řešení.

Jak se správně zachovat; Nováková, Iva
Pracovní sešit seznamuje žáky prvního stupně s problémovými situacemi, se kterými se mohou v životě potkat (např. s různými úrazy, nehodami, neodbornou manipulací s předměty, domácím násilím či šikanou, náhlou zdravotní indispozicí dospělého atd.) a pomáhá jim ujasnit si, jak se v takových situacích chovat.

 

FOTO: Mael BALLAND, Unsplash

reklama