[OL]4you na

KVIFF 2024 odstartoval- těšit se můžeme na filmové novinky i bohatý doprovodný program

Začíná 58. ročník největšího a nejprestižnějšího filmového festivalu ve střední a východní Evropě. Na červený koberec dorazí české i zahraniční filmové osobnosti jako Viggo Mortensen, Geoffrey Rush nebo Daniel Brühl. Festival kromě filmových projekcí přinese také bohatý doprovodný program plný novinek.

KVIFF 2024 odstartoval- těšit se můžeme na filmové novinky i bohatý doprovodný program

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF) každoročně představí na 200 filmů z celého světa a pravidelně hostí slavné a významné filmové tvůrce. Festival je otevřen jak odborné, tak laické veřejnosti. 

Největší pozornost je věnována tradičním programovým sekcím: Hlavní soutěži, která vybírá nové celovečerní filmy, a sekci Proxima, zaměřené na moderní filmovou tvorbu. S výjimkou snímků v retrospektivách jsou všechny filmy natočeny v uplynulém roce a jsou uvedeny v České republice vůbec poprvé.

Novinkou letošního ročníku je živý přenos po celou dobu festivalu, od slavnostního zahájení až do jeho konce, tedy 6. července. O přenos se postará oficiální festivalová televize KVIFF.TV.

Jaké hvězdy Hollywoodu letos dorazily?

Diváky každoročně přilákají zahraniční hvězdy červeného koberce. Mezi nimi se letos objeví jména jako Daniel Brühl, známý z filmů Rivalové nebo Kapitán Amerika. Brühl převezme na festivalu Křišťálový glóbus a uvede svůj režisérský debut Soused z roku 2021.

FOTO: KVIFF

Dalším hostem bude hvězda Pirátů z Karibiku Geoffrey Rush. Rush převzal Křišťálový glóbus v Karlových Varech za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii již před dvěma lety. Herec a režisér Viggo Mortensen, který ve filmu Pán prstenů ztvárnil roli Aragorna, na slavnostním zahájení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede snímek Až na konec světa.

Filmový festival nejen o filmech

Mezinárodní filmový festival není jen o filmech – nabízí i bohatý doprovodný program. Během festivalu se stage KVIFF.TV Parku čtyřikrát promění v arénu pro stand-up komedii, kde vystoupí Arnošt Frauenberg nebo slovenský komik Jakub „Zitron“ Ťapák.

Večery po skončení filmových projekcí budou plné hudebních zážitků s umělci z různorodých, ale propojených žánrů. SHUTDOWN Pop-Up Club přivítá interprety jako 58G, Smack One a NobodyListen. KVIFF.TV Park nabídne besedy, živé koncerty nebo vystoupení nejlepších DJů. Pestrý program si připravil i Mattoni Life Bar, který první večer odstartuje Adam Mišík a Lenny, dále se můžete těšit na Rockharmonii a módní přehlídku Mattoni Young Fashion Stars.

Kompletní program naleznete na webu KVIFF nebo instagramu @kvif.

reklama