Loono

Rozhovory s lékaři, pacienty, studenty medicíny a jinými odborníky, kterým leží na srdci vaše zdraví a prevence.

Hana Došlová

Nezisková organizace Loono se rozrostla o další komunikační kanál. Nově se můžete zaposlouchat do zajímavých podcastů vedených zakladatelkou Kateřinou Vackovou. Ta si do studia zve lékaře, pacienty, studenty a jiné odborníky, kteří souzní s hlavní myšlenkou samotného Loona, tedy hosty, kterým leží na srdci zdraví a prevence. Se svými preventivními kampaněmi Sahám si na ně každý měsíc – #prsakoule, Dole dobrý a Žiješ srdcem zachránili již 47 lidí, kteří si své život ohrožující onemocnění našli včas.

Podcasty moderuje zakladatelka neziskové organizace MUDr. Kateřina Vacková, která má s rakovinou vlastní zkušenost. Díky tomu, že včas naslouchala varovným signálům těla, se taky vyléčila. Rozhodla se proto svým příběhem inspirovat další mladé lidi a založit neziskovou organizaci Loono. Podcasty jsou nyní její osobní srdcařský projekt, skrz který chce další lidi inspirovat k prevenci.

První díl podcastu nemohl začít ničím jiným než prsy. Ve studiu si Kateřina Vacková povídala s paní doktorkou MUDr. Petrou Steyerovou a během rozhovoru spolu vyvrátily spoustu mýtů o rakovině prsu. Dotkly se i průměrné velikosti prsou v Čechách a samozřejmě nevynechaly ani téma, spousty ženami žádané, jak probíhá vyšetření mamografem. Ale i muži si přijdou na své. Třetí díl je totiž věnovaný varlatům a na otázky odpovídá urolog pan doktor MUDr. Jan Novák. Stejně tak se i zde vyvrací různé mýty, které kolem varlat kolují a posluchači se například dozví, co dělat, když na nich zpozorují něco neobvyklého. Pokud medicínu studujete, nebo o studiu uvažujete, zaujme vás rozhovor s Lucií Hoznauerovou o tom, jak u nás studium medicíny probíhá.

S organizací Loono nyní spolupracuje kolem 150 mediků v celé České republice. „Z dlouhodobého hlediska je naším cílem vychovávat novou generaci lékařů a zdravotních profesionálů, kteří budou empatičtější a individuální přístup ke každému pacientovi pro ně bude samozřejmostí. Věříme také, že díky zkušenosti s Loono, budou studenti po nástupu do praxe šířit význam prevence sami od sebe, protože už nyní na vlastní oči vidí, že má obrovský význam”, říká Blanka Sigmundová, Managing Director v Loono.

První tři díly si už můžete pustit přímo na jejich webových stránkách, Spotify nebo Apple podcast. V následujících dílech vás čeká spousta dalších témat a skvělých osobností. Těšit se můžete třeba na rozhovor s Tomášem Šebkem nebo Ondřejem Měšťákem. Pokud nejste fanoušci podcastů, s Loono se můžete potkat i jinde. Třeba ve stáncích na jejich festivalové roadshow, na panelových diskuzích, veřejných či firemních workshopech nebo i ve škole. Pro více zajímavých informací z oblasti zdraví a prevence sledujte Instagram @loonocz nebo třeba jejich blog s dalšími poutavými rozhovory.

#zdraví

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články