Luxusní bydlení, které dává smysl: vítejte ve Vila Parku na Tabulovém vrchu

Příjemné místo, velmi vkusně a architektonicky zajímavě řešené nadstandardní domy, které byste hledali spíše v přímořských letoviscích, spousta zeleně a květinových záhonů, na nichž bzučí včely, dětská hřiště, lavičky, předzahrádky… Přesně to je Vila Park Tabulový vrch. Místo, díky němuž se kdysi nevzhledný kout Olomouce pomalu proměňuje v unikátní prostor, kde je radost žít.

Zuzana Doleželová

Celý projekt, jenž je realizován stavební a developerskou skupinou GEMO ve spolupráci s prestižním architektonickým studiem Chybik + Kristof, si klade za cíl nabídnout kvalitní, moderní a funkční bydlení s luxusním interiérem a netradičně pojatým exteriérem, jemuž nade vše dominuje zeleň. "Většina lidí pamatuje přírodní ráz tohoto místa, často trochu divoký. Panovaly velké vášně, emoce a obavy, že tu vznikne typický porevoluční olomoucký developerský projekt bez větší přidané hodnoty, zaměřený na maximální vytěženost území," vzpomíná primátor Mirek Žbánek a dodává: "Málokdo věřil záměru společnosti GEMO vybudovat něco, co bude nejen na olomoucké, ale i na české poměry naprosto unikátní. Projekt, který nabízí kvalitu bydlení srovnatelnou s luxusními rezidencemi na západ od našich hranic, velkoryse řešený prostor, velkoryse řešenou zeleň. Že se vše podařilo, je dobrou známkou toho, že v Olomouci působí a mohly by více působit významné developerské firmy a realizovat takovéto záměry." Primátor připouští, že neoddiskutovatelnou výhodou projektu Vila Park Tabulový vrch oproti jiným zastavovaným plochám je rozsáhlost pozemku, na němž rezidenční bydlení vzniká.

Práci s takovým prostorem si pochvalují i sami architekti. "Těší nás, jak se Vila Park zabydluje. Lidé to tu vzali za své a to je pro nás největší odměnou," říká Ing. arch. Ondřej Chybík ze studia Chybik + Kristof a jeho společník Ing. arch. Michal Krištof přitakává. "Jsme v polovině a můžu potvrdit, že s investorem už chystáme další rozvojovou plochu," prozrazuje s tím, že se jedná o solitérní domy, které vzniknou nad rámec původního projektu.

Prozatím jsou kompletně dokončeny dvě etapy z plánovaných pěti. Z třetí etapy zbývají prodat tři byty, v srpnu by měl být zahájen prodej bytů čtvrté etapy, jejíž dostavba je stanovena na rok 2023. O rok později bude hotová i pátá etapa. Již zmíněné solitérní domy pak celý komplex architektonicky uzavřou. "Každá etapa má svůj rozpoznatelný prvek, něco, co ji odlišuje, a přesto vilové domy tvoří velmi pozoruhodný celek," vysvětluje Daniel Maciuch, jenž má prodej bytů na starost, a podotýká, že součástí areálu bude kromě všudypřítomné zeleně se stromy, lavičkami a hřišti pro děti také velký vnitroblokový park a nebude chybět ani mateřská škola a počítá se i s atypicky řešenou kavárnou. Etapy jsou tvořeny skupinami šesti až devíti třípodlažních domů s bytovými jednotkami o velikosti 1+kk až 4+kk. V patře se nachází vždy maximálně tři byty. Ke každému náleží sklep, lodžie, v přízemí je samozřejmostí předzahrádka s terasou. Nabízí se i parkovací stání a garážová místa v podzemí. Jednotlivé etapy mají vlastní oplocení.

Že pro Daniela Maciucha není Vila Park pouhou prací, je cítit z každého jeho slova. "Ano, jsem nadšený. Tohle je něco, po čem my, makléři, prahneme. To je to, co dává smysl – když prodáváte bydlení, které má přidanou hodnotu. Takhle by se podle mě měly projekty dělat," vypráví, když nás provází vnitroblokem jedné z dokončených etap. Jak sám říká, podstatné je u tvorby podobných realizací přemýšlet tak, aby vznikly nejen krásné a funkční budovy, ale aby byl zachován přirozený ráz místa, na němž se staví. A pochopitelně se nesmí zapomínat na infrastrukturu a služby, aby byl obyvatelům zajištěn potřebný komfort. "Tady zkrátka nabízíme úplně jinou úroveň bydlení," usmívá se.

A jak byty ve Vila Parku vypadají? Vybavení bylo architekty zvoleno velmi vkusně, velký důraz byl kladen na úložné prostory. "Klientům chceme samozřejmě vycházet maximálně vstříc, protože nám jde o to, aby byli spokojení. Už standardní vybavení je opravdu pěkné, navíc má každý možnost výběru zařizovacích předmětů od daných dodavatelů. Na přání je možné provést i klientské změny," vysvětluje Daniel Maciuch a doplňuje, že v nabídce jsou rovněž služby architektů. Vzorový byt 2+kk, kam se lidé mohou přijít podívat a kde jsme byli i my, byl navržen studiem PEARL DESIGN. Působí elegantně, a přitom útulně. Přesně tak, jak bylo zamýšleno.

Že je o byty velký zájem, dokládá fakt, že už nyní je na 76 jednotek z chystané další etapy 95 poptávek. "Musím přiznat, že v souvislosti s koronavirem jsme očekávali určitý zlom. Ten nastal, ale opačným směrem," uvádí Maciuch s tím, že bydlení je zkrátka základní lidskou potřebou a pořídit nemovitost znamená vhodně investovat. A to platí i v případě Vila Parku.

"Vždy se snažíme, abychom se za práci, kterou odvádíme, nemuseli stydět. Pokaždé pozveme několik skupin architektů, tak tomu bylo i v případě Vila Parku. Vybraná firma přišla s koncepcí odlišnou od ostatních a díky naší dobré spolupráci se podařilo vytvořit komplex, který vnímám jako unikátní. Představte si plochu sto tisíc metrů čtverečních – to je zkrátka bydlení v parku. To je radost," neskrývá spokojenost předseda představenstva společnosti GEMO Ing. Jaromír Uhýrek.

A je, skutečně. Hned, jak vstoupíte do celého areálu Vila Parku, máte pocit, že jste daleko za hranicemi. Snad jen moře chybí. Ale západy slunce tady stojí za to!

Veškeré informace naleznete na webu.

#bydlení #bydlení olomouc #byty #gemo

reklama

Další články