[OL]4you na

Luxusní bydlení, které dává smysl: vítejte ve Vila Parku na Tabulovém vrchu

Příjemné místo, velmi vkusně a architektonicky zajímavě řešené nadstandardní domy, které byste hledali spíše v přímořských letoviscích, spousta zeleně a květinových záhonů, na nichž bzučí včely, dětská hřiště, lavičky, předzahrádky… Přesně to je Vila Park Tabulový vrch. Místo, díky němuž se kdysi nevzhledný kout Olomouce pomalu proměňuje v unikátní prostor, kde je radost žít.

Luxusní bydlení, které dává smysl: vítejte ve Vila Parku na Tabulovém vrchu

Celý projekt, jenž je realizován stavební a developerskou skupinou GEMO ve spolupráci s prestižním architektonickým studiem Chybik + Kristof, si klade za cíl nabídnout kvalitní, moderní a funkční bydlení s luxusním interiérem a netradičně pojatým exteriérem, jemuž nade vše dominuje zeleň. "Většina lidí pamatuje přírodní ráz tohoto místa, často trochu divoký. Panovaly velké vášně, emoce a obavy, že tu vznikne typický porevoluční olomoucký developerský projekt bez větší přidané hodnoty, zaměřený na maximální vytěženost území," vzpomíná primátor Mirek Žbánek a dodává: "Málokdo věřil záměru společnosti GEMO vybudovat něco, co bude nejen na olomoucké, ale i na české poměry naprosto unikátní. Projekt, který nabízí kvalitu bydlení srovnatelnou s luxusními rezidencemi na západ od našich hranic, velkoryse řešený prostor, velkoryse řešenou zeleň. Že se vše podařilo, je dobrou známkou toho, že v Olomouci působí a mohly by více působit významné developerské firmy a realizovat takovéto záměry." Primátor připouští, že neoddiskutovatelnou výhodou projektu Vila Park Tabulový vrch oproti jiným zastavovaným plochám je rozsáhlost pozemku, na němž rezidenční bydlení vzniká.

Práci s takovým prostorem si pochvalují i sami architekti. "Těší nás, jak se Vila Park zabydluje. Lidé to tu vzali za své a to je pro nás největší odměnou," říká Ing. arch. Ondřej Chybík ze studia Chybik + Kristof a jeho společník Ing. arch. Michal Krištof přitakává. "Jsme v polovině a můžu potvrdit, že s investorem už chystáme další rozvojovou plochu," prozrazuje s tím, že se jedná o solitérní domy, které vzniknou nad rámec původního projektu.

Prozatím jsou kompletně dokončeny dvě etapy z plánovaných pěti. Z třetí etapy zbývají prodat tři byty, v srpnu by měl být zahájen prodej bytů čtvrté etapy, jejíž dostavba je stanovena na rok 2023. O rok později bude hotová i pátá etapa. Již zmíněné solitérní domy pak celý komplex architektonicky uzavřou. "Každá etapa má svůj rozpoznatelný prvek, něco, co ji odlišuje, a přesto vilové domy tvoří velmi pozoruhodný celek," vysvětluje Daniel Maciuch, jenž má prodej bytů na starost, a podotýká, že součástí areálu bude kromě všudypřítomné zeleně se stromy, lavičkami a hřišti pro děti také velký vnitroblokový park a nebude chybět ani mateřská škola a počítá se i s atypicky řešenou kavárnou. Etapy jsou tvořeny skupinami šesti až devíti třípodlažních domů s bytovými jednotkami o velikosti 1+kk až 4+kk. V patře se nachází vždy maximálně tři byty. Ke každému náleží sklep, lodžie, v přízemí je samozřejmostí předzahrádka s terasou. Nabízí se i parkovací stání a garážová místa v podzemí. Jednotlivé etapy mají vlastní oplocení.

Že pro Daniela Maciucha není Vila Park pouhou prací, je cítit z každého jeho slova. "Ano, jsem nadšený. Tohle je něco, po čem my, makléři, prahneme. To je to, co dává smysl – když prodáváte bydlení, které má přidanou hodnotu. Takhle by se podle mě měly projekty dělat," vypráví, když nás provází vnitroblokem jedné z dokončených etap. Jak sám říká, podstatné je u tvorby podobných realizací přemýšlet tak, aby vznikly nejen krásné a funkční budovy, ale aby byl zachován přirozený ráz místa, na němž se staví. A pochopitelně se nesmí zapomínat na infrastrukturu a služby, aby byl obyvatelům zajištěn potřebný komfort. "Tady zkrátka nabízíme úplně jinou úroveň bydlení," usmívá se.

A jak byty ve Vila Parku vypadají? Vybavení bylo architekty zvoleno velmi vkusně, velký důraz byl kladen na úložné prostory. "Klientům chceme samozřejmě vycházet maximálně vstříc, protože nám jde o to, aby byli spokojení. Už standardní vybavení je opravdu pěkné, navíc má každý možnost výběru zařizovacích předmětů od daných dodavatelů. Na přání je možné provést i klientské změny," vysvětluje Daniel Maciuch a doplňuje, že v nabídce jsou rovněž služby architektů. Vzorový byt 2+kk, kam se lidé mohou přijít podívat a kde jsme byli i my, byl navržen studiem PEARL DESIGN. Působí elegantně, a přitom útulně. Přesně tak, jak bylo zamýšleno.

Že je o byty velký zájem, dokládá fakt, že už nyní je na 76 jednotek z chystané další etapy 95 poptávek. "Musím přiznat, že v souvislosti s koronavirem jsme očekávali určitý zlom. Ten nastal, ale opačným směrem," uvádí Maciuch s tím, že bydlení je zkrátka základní lidskou potřebou a pořídit nemovitost znamená vhodně investovat. A to platí i v případě Vila Parku.

"Vždy se snažíme, abychom se za práci, kterou odvádíme, nemuseli stydět. Pokaždé pozveme několik skupin architektů, tak tomu bylo i v případě Vila Parku. Vybraná firma přišla s koncepcí odlišnou od ostatních a díky naší dobré spolupráci se podařilo vytvořit komplex, který vnímám jako unikátní. Představte si plochu sto tisíc metrů čtverečních – to je zkrátka bydlení v parku. To je radost," neskrývá spokojenost předseda představenstva společnosti GEMO Ing. Jaromír Uhýrek.

A je, skutečně. Hned, jak vstoupíte do celého areálu Vila Parku, máte pocit, že jste daleko za hranicemi. Snad jen moře chybí. Ale západy slunce tady stojí za to!

Veškeré informace naleznete na webu.

reklama