[OL]4you na

Majáles se blíží. Nabídne rozmanitý program i korunovaci královského páru

Olomouc ožije jubilejním desátým ročníkem oblíbeného majálesu už 24. a 25. května. Chystá se vskutku nabitý program, majáles bude mimo jiné také zábavný, poučný a udržitelný. A poprvé se bude pyšnit královským párem. Korunováni totiž budou tanečníci Kristýna Coufalová a Jan Tománek.

Majáles se blíží. Nabídne rozmanitý program i korunovaci královského páru

Desátý ročník olomouckého majálesu nabídne vedle dvoudenního programu, který láká na koncerty, divadelní představení, výstavy nebo vystoupení kejklířů, také prostor k prezentaci několika desítek neziskových organizací a studentských spolků.

Majáles startuje v úterý 24. května programem na parkánu Uměleckého centra UP, kde budou mj. projekce filmů a hudební vystoupení, večer bude patřit koncertům v Jazz Tibet Clubu a v šapitó na parkánu Konviktu.

Stěžejním majálesovým dnem pak bude středa 25. května. Ve 12:40 vyrazí ze Zbrojnice UP majálesový průvod v čele se zástupci města a univerzity, hudebníky, kejklíři a studenty v maskách. Projdou společně historické centrum až k radnici, kde ve 13:00 vzdají hold královně a králi, těmi budou tanečníci a účastníci Star Dance Kristýna Coufalová (rozhovor s Kristýnou Coufalovou si můžete přečíst zde, pozn. red.) a Jan Tománek. "Na olomoucký majáles se moc těším. Jsem ráda, že studenti mohou takovou akci opět zažít, a je mi ctí být součástí. A stát se královnou v mé milované rodné Olomouci? To je přece krásné," uvedla Coufalová. "Pravidelně se účastním brněnského majálesu, a tak mě mile překvapila nabídka se aktivně zúčastnit majálesu v Olomouci a navíc se stát s mojí kolegyní Kristýnou Coufalovou jejím korunovaným králem. Je to pro mě velká čest a doufám, že přispějeme k dobré náladě," doplnil Tománek.

Hlavní program se odpoledne a večer odehraje v divadelním stanu na parkánu Uměleckého centra UP, kde čeká na příchozí například soutěž ve slam poetry nebo literární čtení, a také na nádvoří Zbrojnice nebo na přilehlém Biskupském náměstí. Tam představí své aktivity studentské a neziskové organizace. Pódium na Zbrojnici i stage na parkánu Konviktu bude až do noci patřit muzikantům všech žánrů, vystřídají se například Michal Horák, zpěvačka Annabelle, kapely Circus Brothers a N.O.H.A., duo Malalata nebo Ventolin & Myslivec DJ set.

"Pevně věříme, že si majáles po třech letech užijí nejenom studenti a zaměstnanci univerzity, ale celá Olomouc," dodal závěrem tiskový mluvčí univerzity Egon Havrlant.

Podrobnější informace a kompletní program dvoudenních oslav najdete na webu www.olomouckymajales.cz nebo na facebookové stránce Olomoucký majáles UP.

reklama