[OL]4you na

Na festivalu Ekologické dny Olomouc se představí i Aneta Langerová

Největší akce festivalu Ekologické dny Olomouce 2023, Edojarmark, se uskuteční v sobotu 29. dubna v areálu Sluňákova, v Horce nad Moravou. Po celý den bude na hlavním pódiu znít hudba v podání Anety Langerové, Letní kapely nebo Ivana Hlase. Pro děti bude připraveno divadelní představení, ateliér přírodního barvířství nebo si mohou postavit hliněnou pec. Vstup je po celý den zcela zdarma. 

Na festivalu Ekologické dny Olomouc se představí i Aneta Langerová

Poslední dubnová sobota bude na Sluňákově patřit rodinám a fanouškům nezaměnitelného hlasu zpěvačky Anety Langerové. Děti se mohou těšit na představení Rákosníček a jeho rybník zlínského divadla Scéna, barvení rostlinami, slalom na koloběžce, stavbu hliněné pece a několik zábavných stanovišť. Dospělé potěší série koncertů, jarmark s místními produkty, regionální pivo nebo představení biouhlu – suroviny vyrobené z biomasy, která se používá k oživení půdy a vychází ze znalostí a zkušeností našich předků.

„Edojarmark je součástí 33. ročníku festivalu Ekologické dny Olomouc 2023, proto návštěvníkům například poradíme, jak neplýtvat potravinami, ukážeme výrobu biouhlu, představíme permakulturní zahradničení a ukážeme, jak předcházet vzniku odpadu. Po celý den bude také probíhat výměnný bazar alias SWAP. Lidé mohou nosit dětské věci a dospělácké oblečení, a naopak si odnést to, co ještě doma využijí “ vysvětluje organizátorka Jana Vyhňáková.

Program sobotního dne:

Koncerty na velkém podiu
10:00 Pokus band
11:30 Epydemye
13:00 Ivan Hlas trio
14:30 Letní kapela
16:00 Dunaj
17:30 Lanugo
19:00 Aneta Langerová

Představení na malém podiu
10:30 Rákosníček a jeho rybník / Divadlo Scéna Zlín
13:30 Dobrodružství na ostrově Čičidžuma / Divadlo Scéna Zlín

Kulisou celého Edojarmarku bude nádherná příroda a lužní les obklopující Sluňákov, kde bude možné načerpat energii přicházejícího jara. Prostředí je vhodné pro kočárky, vozíčkáře a všechny domácí mazlíčky. Vydat se na Edojarmark, bude možné za každého počasí. Do Horky se dá pohodlně dostat vlakem nebo městskou dopravou (autobus číslo 18 nebo 20).

Sluňákov je centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. vznikl v roce 1992. Dnes nabízí své aktivity v oblasti neformálního vzdělávání pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou.  Dům obklopuje unikátní přírodní umělecká galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

Veškeré informace k nalezení na stránkách www.ekologickednyolomouc.cz

reklama