[OL]4you na

Na Veletrhu zdraví zjistíte, jak pečovat o své tělo i duši

Zajímáte-li se o zdravý životní styl a péči o tělo i duši, pak se vám bude líbit nový ročník Veletrhu zdraví v olomoucké Pevnosti poznání. V pátek 17. a v sobotu 18. března si všichni bez rozdílu věku můžete nechat vyšetřit pigmentová znaménka, změřit tuky a cukry v těle, zeptat se odborníků na otázky týkající se reprodukce, dentální hygieny, dárcovství krve, prevence rakoviny nebo toho, jak správně resuscitovat dospělé nebo novorozence. Novinkou bude sekce věnující se léčebným účinkům konopí.

Na Veletrhu zdraví zjistíte, jak pečovat o své tělo i duši

Péči o tělo, ale i duši považujme za jeden z pilířů pro vývoj zdravé osobnosti každého z nás, a proto se snažíme zprostředkovat svět zdravotníků zábavnou a poutavou formou,“ řekl programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Součástí veletrhu jsou i zábavné a poučné přednášky o fungování lidského mozku, o komunikaci neuronů nebo o tom, jaká je ideální potrava pro náš mozek. „Dozvíte se také, jak správně spát a zda je možné dohnat spánkový deficit. Pevnost poznání se tak připojuje k celostátní akci Týden mozku Akademie věd ČR,“ doplnil Chvátal.

Zajímavostí budou také ukázky nejmodernějších technologií k rozvoji sportovců – podvodní kamerové systémy nebo chytré náramky. Rovněž se dozvíte, kolik vody, tuku nebo cukru máte v těle.

Pokud si nejste jisti, zda si vy nebo vaše děti správně čistíte zuby a dbáte o dentální hygienu, po návštěvě veletrhu už budete vědět vše potřebné. Stejně tak vás nepřekvapí situace, kdy byste měli oživovat člověka například po nehodě či zásahu elektrickým proudem. Podle průzkumu Všeobecné zdravotní pojišťovny si totiž pouhých čtrnáct procent Čechů věří, že by zvládli poskytnout první pomoc bez problémů.

Podrobnější program je dostupný na webu Pevnosti poznání.

Foto: archiv Pevnosti poznání

reklama