[OL]4you na

Noční běh pro světlušku startuje již zítra v Olomouci

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, má před sebou poslední výběh v rámci štafety Nočních běhů pro Světlušku. Pomyslnou cílovou rovinku proběhnou běžci s čelovkami v Olomouci, kde se běh uskuteční 18. května ve 21.00.

Noční běh pro světlušku startuje již zítra v Olomouci

Účastníky běhu letos čeká změna, poprvé totiž vyběhnou z parku Flora. Registrace na místě bude probíhat už od 19.00. Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak v kombinaci buď s čepicí, nebo čelovkou. Motto letošního běhu návštěvníky láká výzvou „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“. Tematicky proto běhy doplní nejen hvězdné hudební vystoupení kapely Trocha klidu, ale i doprovodný program pro běžce ve spolupráci s Tomášem Bubákem – mistrem České republiky a Evropy v yoyování. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

Celým večerem provede moderátorka Kristína Herz z Moravského divadla Olomouc, která ke dvacetiletému výročí Světlušky připomene historické milníky jak Nočního běhu, tak Světlušky samotné.

Na běh bude možnost přihlásit se jako dobrovolný trasér či vyzkoušet na světluščích stáncích pomůcky pro zrakově hendikepované, simulované zrakové vady a smyslové hry i sportovní vybavení. „Světluška si spolu s Českým paralympijským výborem vzala za cíl, že do dvou let vybuduje databázi proškolených trasérů a průvodců pro zrakově hendikepované sportovce. Na každém z běhů proto využijeme příležitost oslovit běžce, kteří s posláním Světlušky souzní, a nabídneme možnost stát se trasérem třeba pro nevidomého běžeckého lyžaře nebo pilotem pro tandemového cyklistu,“ vysvětluje propojení světluščích aktivit Gabriela Drastichová.

Na výběr bude i letos z jednoho (2,5 km), nebo dvou (5 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 20 let podporuje v aktivním životě.

Na místě budou k dispozici také čerstvé mošty a veganské svačinky od generálního partnera Kaufland a stánek hlavního partnera Hannah, kde si běžci vyzkouší aktivity poslepu a budou moci zakoupit sportovní vybavení. Partner Forvia Hella postará o světelné značení tras a další světelné instalace. Čelovky nezbytné pro noční výběh zajistí partner Emos a Světlušku podpoří opět také Česká spořitelna.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde

Na videopozvánku se můžete podívat zde

O Světlušce

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Více na www.svetluska.net.

FOTO: Viktor Poláček

reklama