[OL]4you na

Nylon Jail pokřtí desku na domácí půdě

Kapela Nylon Jail ještě jednou pokřtí letos vydané album Kings of the Weaklings. Do světa ho poprvé uvedla krátce po vydání v Praze a také v Brně, kde sídlí její vydavatelství Indies. Tentokrát se ale vrací na domácí půdu, tedy do Olomouce. Desku pokřtí v rámci Dnů evropského dědictví už 9. září ve 20:30 na Horním náměstí.

Nylon Jail pokřtí desku na domácí půdě

"V Olomouci jsme se potkali, tady jsme se jako kapela zrodili. S křtem jsme trochu otáleli, protože jsme tu před nedávnem hráli v Jazz Tibet klubu, když jsme slavili deset let existence Nylon Jail. Proto jsme si velký koncert s oslavou nové desky nechali až na závěr letní sezony," říká zpěvák a frontman Jiřin Jirák. "Zároveň je to taky teď v září deset let od vydání prvního alba My Heart Soars Like a Hawk, takže olomoucký koncert je vlastně dva v jednom – ohlédnutí za prvotinou a představení novinky," dodává kytarista a autor hudby Roman Vičík.

Třetí a poslední křest desky Kings of the Weaklings proběhne 9. září od 20:30 na Horním náměstí v rámci Dnů evropského dědictví 2023.

V těchto chvílích navíc Nylon Jail chystají k vydání klip ke druhému singlu alba. Disconnection dostal svou vizuální podobu na letošním festivalu v Banátu. Kamera a střih je dílem Kamila Zajíčka, o námět a režii se postaral zpěvák kapely Jiřin Jirák: "Skladba Disconnection je o původním, domorodém člověku, který spílá moderní, zrychlené společnosti a nabádá k návratu k čistému životu ve spojení s prapůvodními hodnotami. I když jsme měli nejprve na mysli indiány, napadlo mě, že právě v banátské vesnici Eibenthal lidé pořád žijí postaru, s tradičními principy, bez moderních každodenností naší doby. Za těch deset let, co na festivalu pravidelně hrajeme, se s nimi poměrně dobře známe. A navíc tam není signál, takže i název singlu je víc než příhodný." Klip se v nejbližší době objeví na Youtube a dalších platformách sociálních médií.

reklama