Objevujte Moravskoslezský kraj zdarma

Využijte jedinečnou možnost v září a říjnu navštívit desítky nejlepších turistických míst Moravskoslezského kraje bez placení vstupného.

Hana Došlová

Moravskoslezský kraj se v rámci oživení cestovního ruchu rozhodl prodloužit letošní turistickou sezonu a výběr těch nejatraktivnějších míst zpřístupnit zcela zdarma. Poznejte zblízka Beskydy či Jeseníky, ochutnejte speciality místní kuchyně, navštivte unikátní místa připomínající výraznou technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska anebo si prostě jen prodlužte léto. Těšit se můžete na prohlídky nejrůznějších muzeí, hradů a zámků, galerií a mnoha dalších zajímavých míst. Konkrétně to budou Důlní oblast Vítkovice a důl Hlubina, břidlicový Flascharův důl, důl Michal, Landek Park, největší zřícenina na Moravě Hrad Hukvaldy, Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Zámek Slezské Rudoltice, Zámek Kravaře, Zámek Hradec nad Moravicí, Zámek Kunín, Žerotínský zámek v Novém Jičíně, Slezskoostravský hrad, Archeopark v Chotěbuzi, Muzeum Šipka, Technické muzeum Tatra, Železniční muzeum moravskoslezské, muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm, Velký svět techniky, Dům přírody Poodří, výrobna vesnických a lesnických nástrojů Kosárna v Karlovicích, rodný dům Sigmunda Freuda, rodná chalupa Františka Palackého, televizní věž na Pradědu, výrobna medového dortu Marlenka a mnoho dalších.

Bližší informace najdete na stránkách https://severnimorava.travel/musite-zazit/vstupy-zdarma-moravskoslezsky-kraj/seznam-atraktivit.

#cestování #výlety

reklama

pearl-design
Další články