[OL]4you na

Ohlédnutí: Veggie Fest 2018

Chuť léta nám pomalu klepe na vrátka a pro řadu z nás nastávají radostné chvíle ve společnosti dobře vychlazených koktejlů. My v redakci tento čas nejradši trávíme obklopeni dobrými lidmi a kvalitním jídlem. Toho všeho jsme si užili plnými doušky na letošním Veggie Festu!

Ohlédnutí: Veggie Fest 2018

V sobotu 12. května 2018 se od 9.00 hodin pro návštěvníky otevřela brána Korunní pevnůstky a proběhlo  slavnostní zahájení v pořadí již 3. ročníku Veggie Festu, zaměřující se na tématiku veganství, ekologie a životního prostředí. Úvodního slova se tradičně ujal hlavní organizátor a pořadatel Ondřej Plachý. Poté se prostorách Pevnosti poznání konalo promítání české premiéry španělského dokumentárního filmu o býčích zápasech: Bullfight. Následovala přínosná debata s celou řadou zahraničních aktivistů ze Španělska, Slovenska, Polska, Velké Británie i USA.

Mimo bohaté nadílky projekcí a workshopů o ryze etických problémech, mezi které patřila také přednáška o situaci v mlékárenském průmyslu, o které hovořila Iva Strnadová, byl připraven bohatý program pod širým nebem. Přímo v areálu Korunní pevnůstky na návštěvníky čekala pestrá paleta lokálních gastro produktů, netestované kosmetiky, vyladěných rukodělných doplňků, vkusného oblečení s veganskými motivy a také spousta neziskových organizací.

My v redakci jsme se na první dobrou nechali zlákat jemnou vůní  křehkých jasmínových kvítků, která se linula  z malého dřevěného stánku Aleny Žílové. Ta komponuje  vzácné éterické oleje s ohledem na životní prostředí do podoby olejových parfémů pod značkou Fresha. Při pečlivém výběru toho správného parfému na míru nám vyhládlo, proto jsme se rozhodli otestovat veganské a bezlepkové klobásky značky Linda McCartney, kterou zde představoval olomoucký Globus. Poté jsme se nechali rozmazlit Nebeskými dortíčky s krémovou čepičkou, které byly k dispozici poprvé také v bezlepkové verzi a raw dezertem místního projektu Ze-za-hrátky. Také sklenka organického růžového vína z OpenWine Latino baru nám zajistila správnou dávku osvěžení.

Organizátoři však mysleli také na děti. Zábavný a také interaktivní program v podobě přednášek, pro nejmenší návštěvníky zajistil spolek Prales dětem. Ocenili jsem také vydařenou cooking show v podání dvojice Lucka & Lukáš, kteří v hravém podání představili publiku přípravu veganského jídla, a to i bez sporáku.

V průběhu celé akce tekla zábava proudem stejně jako výtečné pivo z Chomoutu a netradiční hudba k poslechu, v podání hudební uskupení Zrní, Presento a mnoha dalších. Na závěr jsme si nechali šetrně upravit vlasy v ekologickém kadeřnictví Zelená Hlava, protáhli své unavené svaly při józe a dopřáli si odpočinek v chill out zóně. Pokud vám časové možnosti nedovolily se zúčastnit, rozhodně neváhejte zavítat příští rok. Uvidíte, že i veganství může být oblečeno do zábavného kabátku!

Více informací naleznete na  webu.

reklama