Olomouc v eleganci: Business Ples 2020

Ačkoli uběhlo pár dní, pořád silně vzpomínáme na jeden lednový večer. A kdo by náhodou zapomněl, jaký byl letošní Business ples v Olomouci, s námi si ho určitě připomene!

Veronika Jínová

V pátek 24. 1. 2020 se Olomouc oblékla do večerních rób, dlouhých vleček a leských smokingů, do přepychové elegance pod dresskódem black tie. V luxusním hotelu NH Collection Olomouc Congress se totiž odehrál již třetí ročník prestižního společenského galavečera zvaný Business ples. Tato akce neznamená jen hodiny bohatého kulturního programu a zábavy, přináší totiž možnost nahlédnout do aktuálního dění businessové a startupové scény.

Nejeden z nás se toho večera cítil jako rocková star. Taxi zastavilo přímo před hotelovým vchodem a naše další kroky vedly po červeném koberci přímo do dveří, za nimiž propukla jedna velká show. V záři reflektorů, lesku třpytivých šatů a úsměvů několika hostesek, nás přivítali hrdí pořadatelé galavečera společně se slavnou moderátorkou, herečkou a modelkou, Evou Decastelo. Iniciátorem plesu je Radim Kašpar, ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc, vedle něj jako hlavní producent stojí Pavel Sedláček, zakladatel digitální agentury ESMEDIA, a o event management se postarala Jana Lébrová s agenturou Evenpro. A my tam samozřejmě nemohli chybět!

Kulturní program se odehrával na dvou hotelových podlažích. Hlavní program probíhal v největším sále Evropa, doprovodný program, aneb Startup stage, potom v menším sále v prostoru restaurace Sal de Mar. Roli hlavního moderátora převzal Libor Bouček, který na pódiu působil jako ryba ve vodě. Ten postupně do sálů zval slavné osobnosti a známé tváře českého showbyznysu, mezi nimi například zpěváka Mira „Mekyho“ Žbirku s písní Biely Kvet. O zábavu se postarala také krásná modelka a zpěvačka Jitka Boho, která svým zpěvem rozhýbala celý taneční parket. V průběhu večera k tanci zahrál olomoucký hudební soubor New Street Band.

Na plese nemohlo chybět také několik „olomouckých“ známých tváří. Svou návštěvou nás poctila bývalá vydavatelka našeho lifestylového magazínu OL4you Zuzana Zbořilová, která se v současné době pyšní novou pozicí šéfredaktorky časopisu Žena a život. S neobvyklým motýlkem ve tvaru nůžek se představil kadeřník Michal Dok a krásnými šaty svůj butik Roca Blanca Fashion Store reprezentovala Dominika Žochová.

U módy zůstaneme. Nabitý program doplnila módní přehlídka plesových a svatebních šatů, o kterou se postaraly dámy ze Svatební agentury a salonu Mona v Olomouci a Studio FACE – Make-up artist and Hairstylist Michaela Pospíšilová. Business ples podpořilo i mnoho dalších módních butiků a kosmetických salonů, mezi nimi Flamingo Beauty Point, Milly Fashion nebo třeba klinika estetické medicíny a dermatologie Neo Beauty Clinic.

A teď má nejoblíbenější část – gastronomie! Lákavý a obsáhlý raut představili hoteloví kuchaři a mladí šikovní učni ze zdejších gastronomických škol. Oči nám běhaly po sýrových či rybích specialitách, dančí kýtě se šípkovou omáčkou či klasice – kachnou s variací knedlíků. K mání bylo také nepřeberné množství vegetariánských a masových salátů, nebo třeba asijské sushi. Kvalitní víno teklo proudem, já zvolila svůj oblíbený Santa Ema Merlot Gran Reserva, který můžete ochutnat v olomouckém vinném baru Open Wine. A byl to zrovna Open Wine, který se staral o chuťové zážitky hostů ve VIP sekci. V této části se se svými skvělými mini hamburgery předvedli také kuchaři ze street foodového Bistro No. Mimochodem, zrovna nedávno zahájili provoz malého bistra nedaleko tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů. O něco ostřejšího se postarali zástupci panamských rumů Ron Abuelo, který prý konečně dorazil na český trh.

Jak již bylo zmíněno výše, své místo na Business Plese zaujala networkingová platforma propojující startupy a investory Startup Klub. V rámci galavečera měly možnost představit svůj projekt čtyři startupové projekty, které vznikly v rámci Business Campu 2019. Ačkoli byly jejich výkony vyrovnané, projekt na webové řešení či na mobilní aplikaci v hodnotě 100 000 Kč mohl vyhrát jen ten nejlepší. Vítězem se stal online moderní cestovatelský deník s názvem worldee.com, pomocí kterého mohou lidé z celého světa sdílet své cesty s ostatními.

Na závěr bychom za redakci OL4you poděkovali hlavním partnerům, bez kterých by tato událost nemohla proběhnout - EGT Express, PEARL-DESIGN s.r.o., Renocar, a.s., REDSTONE REAL ESTATE, a.s. a Envelopa Office Center.

Děkujeme, že jsme zde mohli být s Vámi. A to rovnou u každého stolu!

#business ples

reklama

PEARL DESIGN
Další články