Olomouc v záplavě květin: Letní Flora Olomouc začíná!

Tradiční Letní Flora Olomouc začíná již zítra 20. srpna 2020! Květinová výstava nabízí zajímavý hlavní i doprovodný program na Výstavišti Flora Olomouc. Vše se odehraje za zpřísněných hygienických podmínek.

Veronika Jínová

I přes ztíženou situaci se i tento rok můžeme těšit z Letní Flory Olomouc, která se koná 20. – 23. sprna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc. Letošní akce přináší expozici s názvem ZAHRADA ZA ZDÍ.

Expozice otevírá pohled do "skrytých" městských míst vnitrbloků, zákoutí, dvorků nebo stavebních proluk, které mohou skvěle sloužit jako prostor pro relaxaci, školní zahrady, sportoviště, především však jako místa pro setkávání a budování komunity. Výstava pojímá předváděcí akce floristů, kteří mají inspirovat květinovou a přírodní výzdobou balkónů a teras. Návtěvníci se mohou těšit také na přednášky o pěstování ovocných dřevin, popínavých i okrasných rostlin, jejich škůdcích a chorobách a na aktuální trendy ze zahradní architektury. Floristickou show budou mít pod palcem přední čeští floristi jako je Klára Franc Vavříková, Pavlína Švecová, Zdeněk Kupilík či Arnošt Jílek.

Mezi další zajímavé expozice Letní Flory Olomouc patří výstava České dědictví UNESCO, která nás zavede za krásami všech čtrnácti památek UNESCO nacházející se na území České republiky. Pavilon E v rámci expozice Českého zahrádkářského svazu nabídne pohled na život v zahrádkářských osadách. Těšit se však můžeme na uměleckou výstavu Pod křídly můz v budově historické Oranžerie, která představí sochy členů Unie výtvarných umělců Olomoucka v objetí květin. Tradiční Výzkumnou laboratoř rostlin naleznete v pavilonu H, ta letos láká na populárně-naučnou expozici s praktickými ukázkami, workshopy a poradenstvím na téma semenářství, výživa rostlin, kopřiva – (ne)tradiční bylina budoucnosti.

Letní Flora Olomouc nevynechá také slavné Letní zahradnické trhy s desítkami krásných rostlin a zahrádkařským vybavením. Do dokonalosti letošní výstavu dovedou Dny moravských vín v pavilonu A, které nabídnou kvalitní vína z Moravy i Čech. Zkrátka nepříjdou také vaše děti, pro které je nachystán speciální program. Ratolesti si mohou zahrát v Dětské zóně na Letní scéně u rybníčku, radost jim určitě udělá také zábavný program s kostkami LEGO, korálkování  od „šperky u Kačky" nebo výtvarný workshop pískování s uměleckou skupinou Chaoscompany.

Doprovodný program se letos nese v duchu přednášek, předváděcích akcí a odborných seminářů, ale i zábavných volnočasových aktivit, buskingu, a hudebního představení kapely Fantajm či folk country kapely AKVAREL. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora statutárního města Olomouce Miroslava Žbánka.

Bezpečnost především

Celý program Letní Flory Olomouc se odehraje za přísných hygienických podmínek, aby byla zachována maximální bezpečnost návštěvníků. Pořadatelé se postarají o dostatek desinfekčních prostředků strategicky rozmístěných po celém areálu. Důraz bude kladen také na umístění stánků, aby byly dodrženy dvoumetrové rozestupy mezi návštěníky a zamezilo se jejich kumulování. Po celou dobu bude také probíhat kontrola nošení roušek a čistoty toalet a gastronomických zařízení. Všechna požadovaná pravidla však pro jistotu budou vyobrazena pomocí piktogramů na informačních cedulích v areálů. Organizátoři apelují také na upřednostnění platby platebními kartami a využítí online vstupenek.

„Květinové výstavy k městu Olomouc rozhodně patří. I proto se snažíme, aby návštěvníci o výstavu nepřišli. Dbáme na aktuální hygienická a epidemiologická nařízení a doporučení vydaná Bezpečnostní radou státu a veškeré kroky konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci. Rozhodně se návštěvníci nemusí bát na Floru zavítat. Čeká je totiž spousta květinových expozic a to nejlepší z floristického a zahradního umění,“ uvádí ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

 

Vstupenky v prodeji zde nebo v místě konání akce, v online verzi za zvýhodněnou cenu! Elektronické vstupenky budou odbavovány na pokladně v pavilonu A a na pokladně ul. Polská. Nově možnost platit kartou na všech pokladnách v areálu, kromě poklady za pavilonem H. 

Více na webu Letní Flory Olomouc: https://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2020-2#o-akci.

#flora olomouc #letní flora olomouc #výstaviště flora olomouc

reklama

Další články