Olomoucký hypermarket Globus mění svou tvář

Globus je v Olomouci již osmnáctým rokem, a tak není divu, že si ke své plnoletosti nadělí rekonstrukci prodejní plochy – a jako třešničku na dortu i novou restauraci. Na co vše se můžou zákazníci těšit a jaké novinky si pro nás Globus přichystal? zjistili jsme a postupně odhalíme v následujících číslech [OL]4you...

Redakce [OL]4you

Jak už bylo zmíněno, olomoucký Globus letos v září oslaví 18. výročí. Rekonstrukce tak byla nutná nejen z hlediska estetického, ale také z důvodu zavedení nových legislativních norem. „Osmnáct let provozu na prodejně i zázemí našich výrob, především řeznictví a restaurace, se samozřejmě projevilo. Připravujeme se také na změny v legislativě, například výměnu chladicího a mrazicího systému, a s tím související modernizaci. Velmi nás těší zájem zákazníků o naši restauraci, a proto připravujeme zcela nový koncept, který zprovozníme na podzim,“ říká ředitelka hypermarketu Andrea Dvořáková.

Zdravý svět

Baví vás pestrá jídla a zdravé stravování? Rádi zkoušíte nové věci? Pak se právě vám bude líbit nové oddělení s názvem Zdravý svět. Najdete zde rozšířenou nabídku výrobků pro celiaky, ale také různé druhy alternativních potravin, například veganské výrobky nebo produkty s omezeným množstvím laktózy či potraviny v bio kvalitě.

Všechny výrobky jsou ve Zdravém světě označeny speciálními ikonami, které vám usnadní hledání. „Mnoho produktů v naší nabídce odpovídá více kritériím, a tak jsme přišli s myšlenkou, která se osvědčila i v zahraničí. Nedělíme nabídku přísně podle vlastností, ale spíše podle základního použití. Na jednom místě tak budou pospolu produkty snídaňové, na jiném ty, co se hodí k obědu, na dalším pak svačinové či večerní. A u každého produktu bude výrazně vyznačeno, která diabetická kritéria splňuje,“ vysvětluje Jana Thompson, sortimentní manažerka Zdravého světa.

Na své si přijde opravdu každý. V kombinaci s rozšířenou nabídkou exotického ovoce a zeleniny tak můžete ochutnat opravdu něco nového. Mimo prodejnu můžou zákazníci ochutnat i vegetariánská a bezlepková jídla, která každý den nabízí restaurace Globus. V Café Globus si zase můžete pochutnat na bezlepkovém zákusku a kávě se sójovým mlékem.

Vinotéka

I milovníci dobrých vín se můžou radovat. Ve zmodernizovaném oddělení Vína a alkoholu najdete spoustu novinek. Kromě velmi vkusného zpracování celého regálu můžete vybírat z opravdu široké nabídky tuzemských i zahraničních vín. S výběrem vín vám nově může pomoci nový regál s názvem Sommelier doporučuje.

„Sto lidí, sto chutí, a proto nabízíme zákazníkovi širokou škálu vín, aby si u nás mohl vybrat každý. Samozřejmostí jsou i oceněná vína z různých soutěží celého světa,“ uvádí Eva Svobodová, sortimentní manažerka vína.

Globus také nabízí každý měsíc jedno víno měsíce, součástí jsou pravidelné ochutnávky a nejméně dvakrát do roka také vinné semináře se zkušeným sommelierem. Kvalitní vína ale můžete pořídit i z tepla svého domova prostřednictvím e-shopu Vinotéka Globus.

Čerstvost především

Rozsáhlou rekonstrukcí prochází také oddělení čerstvých potravin. Čekají na vás nové prodejní pulty sýrů, pomazánek, ale také ryb, jejichž nabídka bude značně rozšířená. „Najdete zde pestrý sortiment více jak 40 druhů čerstvých mořských i sladkovodních ryb včetně mořských plodů od certifikovaných dodavatelů. I z nejvzdálenějších oblastí se ryby na naše pulty dostanou do 48 hodin, čímž je zaručena absolutní čerstvost,“ říká mistr rybář pan Kubeček.

Úplnou novinkou pak budou pulty s nabídkou delikates a antipast. Olivy, sušená rajčata, saláty a mnoho jiného si tak budete moci sami nabrat a navážit. Globus podporuje i regionální produkty. Koupit si tak můžete produkty z farem Doubravský dvůr nebo Zlatá farma. V sortimentu naleznete i výrobky, které získaly ocenění Regionální potravina olomouckého kraje nebo Haná regionální produkt.

Olomoucký hypermarket Globus slaví 18 let

Samotná historie Globusu ovšem sahá až do roku 1828, kdy svůj první obchod s potravinami otevřel v sárském St. Wendelu pan Franz Bruch. Dnes má Globus prodejny v Německu, Česku a Rusku. Stále však zůstává rodinnou firmou, v jejímž čele stojí pan Thomas Bruch. Více informací najdete na www.globus.cz

#globus #globus olomouc #hypermarket #hypermarket globus #obchod #tradice #víno #vinotéka #zdravý životní styl

reklama

Další články