[OL]4you na

Parfémy milujeme všechny. Umíme je i správně nosit?

Není to na první pohled žádná věda, ale i tak při aplikaci parfému častokrát nepostupujeme správně. Jak vůni správně aplikovat, aby vydržela co nejdéle a zároveň nebýt chodící parfumerie? Těchto pár tipů vám pomůže!

Parfémy milujeme všechny. Umíme je i správně nosit?

Pulzní body

Jedná se o body, kde je pokožka nejvíc prokrvená a nejteplejší. Nachází se na zápěstí, za ušima a na krku. Vůně je aktivována teplem, proto jsou tahle místa nejvhodnější pro aplikaci parfému. 

Vazelína

Potřete místa, kam si obvykle nanášíte parfém, tenkou vrstvou vazelíny. Teprve pak aplikujte parfém. Molekuly parfému se navážou na vazelínu a vaše vůně tak vydrží déle. Ideální trik, když vás čeká hektický den. 

Vlasy

Vlasy jsou kvůli svým přirozeným olejům perfektním místem, kde bude vaše oblíbená vůně držet opravdu dlouho. Pozor, klasické parfémy však můžou svým obsahem alkoholu vlasy vysušit. Použijte proto speciální parfémy určené na vlasy, nebo svůj oblíbený parfém nastříkejte na kartáč, kterým pak vlasy pročešete. 

Netřete zápěstí

Pokud parfém aplikujete na vnitřní stranu zápěstí, nestřete je o sebe. Vrchní tóny vůně tak rychle vyprchají a parfém nebude cítit. Počkejte raději, až parfém na kůži zaschne. 

Pozor na slunce

Chemické látky v parfémech mohou způsobit po vystavení na slunci nepříjemné kožní problémy nebo svědění. Proto aplikujte parfém tam, kde kůže není přímo vystavena slunečnímu záření. Vyhnete se tak pigmentovým skvrnám. 

 

reklama