[OL]4you na

Pátý ročník výstavy Živé pasti nabídne unikáty z říše masožravých rostlin.

Od 25. května do 9. června mají návštěvníci možnost vydat se na pátý ročník prodejní výstavy Živé pasti, která probíhá ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech. Na návštěvníky čeká stovka masožravých rostlin, mezi kterými letos najdeme mnoho unikátů. K vidění budou masožravé liány z Asie, které uloví i malé hlodavce, „masožravky“ rostoucí v české přírodě nebo třeba přes 30 let staré masožravé rostliny vysoké více než jeden metr.

Pátý ročník výstavy Živé pasti nabídne unikáty z říše masožravých rostlin.
Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

„Prodejní výstava masožravých rostlin Živé pasti se stala pevnou součástí portfolia akcí v areálu Výstaviště Flora Olomouc. Díky spolupráci našeho zahradnického oddělení se zkušenou pěstitelkou Markétou Aubrechtovou zdobí každý ročník řada unikátů a také působivá expozice.“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. Dohromady budou na výstavě „masožravek“ stovky exemplářů – půjde o zástupce rodů masožravých rostlin ze všech kontinentů kromě Antarktidy

Letošní ročník výstavy Živé pasti se zaměřuje na vodní masožravé rostliny, k vidění bude unikátní kolekce vodních masožravých rostlin, a to včetně vzácné Aldrovandky měchýřkaté. Chybět nebude ani nejznámější masožravka na světě – mucholapka podivná, kterou doplní celá řada jejích zajímavých klonů. „Rychlost pohybu čepelí mucholapky podivné je bleskurychlá. Uzavře kořist do svých pastí do půl vteřiny,“ doplnila Markéta Aubrechtová.

Dalším unikátem bude například jedna z největších rosnatek na světě, kterou je rosnatka královská z Jižní Afriky, ale chybět nebudou ani nejmenší rosnatky na světě – trpasličí rosnatky z Austrálie.

Všechny druhy rostlin, které budou k vidění na výstavě si mohou lidé taktéž zakoupit. „Na prodejním stánku bude k dispozici také odborná poradna pro pěstitele. Kterou na akci zajišťuje tým zkušené pěstitelky Markéty Aubrechtové.“ dodává Eva Fuglíčková.

Na prodejní výstavu Živé pasti 2024 mohou návštěvníci zavítat každý den od 9 do 18 hodin, v období od 25. května do 9. června. Vstupenky jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc či přímo ve sbírkových sklenících.

reklama