[OL]4you na

Pět důvodů, proč běžet olomoucký půlmaraton

Běh buď milujete, nebo nesnášíte. Nic mezi nejspíš neexistuje. Kdo mu propadne, získá nejen pevnější postavu, ale také čistou mysl a dokonale utříbené myšlenky. A běh v Olomouci? Ještě že tu máme řeku a parky! A také půlmaraton. Pro někoho znamená tato velkolepá akce zbytečnost či komplikace s dopravou, ale my tvrdíme (a jsou nás tisíce), že Mattoni 1/2Maraton Olomouc je boží! A to z mnoha důvodů... Vybrali jsme pro vás pět pádných argumentů, proč zkusit olomoucký půlmaraton na vlastní kůži.

Pět důvodů, proč běžet olomoucký půlmaraton

1. Olomoucký půlmaraton má elektrizující atmosféru

Bez nadsázky můžeme říct, že hezčí a bouřlivější atmosféru na jiné běžecké akci nezažijete. Olomouc a běh k sobě zkrátka patří. Už třináct let plní okolí trati ti nejlepší a nejhlasitější fandové, bez jejichž podpory by někteří běžci vzdali daleko před cílem. To oni jsou tím pověstným kořením. A běžet v takové atmosféře? To je zážitek na celý život. Navíc půlmaraton v Olomouci je návykový - kdo zkusil jednou, příště neodolá. Tak to jednoduše je.

2. Sportovat je sexy

Běh a vlastně jakýkoliv druh sportu je v poslední době dost trendy záležitost, tak proč i v tomhle nepodlehnout módnímu diktátu? A kdo ještě neabsolvoval nějaký půlmaraton, jako by s nadsázkou ani nebyl...

3. Běžet centrem je dechberoucí

Umíte si představit hezčí a majestátnější kulisy pro půlmaraton, než jsou ty naše, olomoucké? Start na Horním náměstí, hned vedle Sloupu Nejsvětější Trojice, před zrekonstruovanou radniční budovou - co víc si přát? A když běžíte parkem, kde na vás křičí davy lidí povzbuzující slova, je to vážně nádhera.

4. Vltava vám vžene adrenalin do žil

A slzy do očí, chtělo by se dodat. Kdo běží, na nějaké dojetí nemá prostor, maximálně tak první desítky metrů závodu absolvuje s husí kůží, ale kdo sleduje start, bude s největší pravděpodobností potřebovat kapesník. Tóny Vltavy, které zní zaplněným Horním náměstím, vytváří z celého startu magický okamžik, jenž se vám vryje hluboko pod kůži, ať už fandíte, nebo jste součástí několikatisícového davu běžců.

5. Běžíte doma

A to je nejvíc... Půlmaraton v Olomouci je srdeční záležitost.

reklama