Plány na víkend?

Další víkend je před námi a s ním přinášíme tipy, co podniknout.

Ilona Tandlerová

Pátek 24. 7. 

Ve 14:00 odstartují Olomoucké vinné slavnosti, které budou na náměstí nabízet do sobotního večera vína od 30 různých vinařství. Těšit se můžete i na koncert a bohatou tombolu. Tradičně budou k zakoupení také holandské sýry (na ty se moc těšíme) a další dobroty.

Máte-li rádi humor, v 18:00 začíná v Telegraphu stand-up vystoupení Děláme to ve třech. Trojčlenné seskupení Jan Ťoupalík, Karel Pomahač a Roman Vencl zaručuje, že budete dost možná slzet smíchy! Připravte si 150 Kč na vstupné. 

Kino Metropol má na programu od 18:00 Hororovou noc. Všichni, co mají pro strach uděláno, si užijí 639 minut (včetně přestávek) speciálně vybraných hororů. Nebude chybět např. horor Sedm, Constantine a další. Filmy budou promítány v originále s českými titulky, tak nezapomeňte doma brýle, pokud je nosíte!

Galavečer Flamenca začíná o půl deváté večer v Moravské filharmonii Olomouc. A máte se na co těšit - události posledních měsíců svedly dohromady nejlepší umělce flamenkového žánru z Čech, Slovenska, Polska i Španělska, aby se setkali na jednom pódiu, spojily své síly a představili olomouckému publiku flamenkové tanečně - hudební představení, které by si nezadalo při porovnání se španělskými umělci.  

 

Sobota 25. 7. 

X. Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu začíná v olomouckém Aquaparku v 10:00. Zajděte si užít den plný pohybu, soutěží a bezva doprovodného programu.

V sobotu proběhne v areálu letního kina v Olomouci bazar květin. Přijďte si vybrat rostlinku do svého bytu, autentický keramický květináč, nebo jen strávit příjemné chvilky. Na roslinném blešáku určitě pořídíte něco super, my se půjdeme taky mrknout. 

Po nákupu kytek se vypravte na hrad Sovinec. Po celý víkend mají bohatý program s názvem Dobývání hradu Sovinec. Lákají na bitvu, šermířské vystoupení, ukázky řemesel i loutkové pohádky a prohlídky hradu. 

Nechce se vám nikam daleko? V galerii Bohéma se stavte mrknout na 23. ročník Salonu filmových klapek. Unikátní umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce dorazí během své cesty po České republice také do Olomouce.

 

Neděle 26. 7. 

Línou neděli zahajte v Trouble Cafe jejich brunchem. Vybírat můžete z kulajdy, Tacos s hovězím masem nebo jejich vegetariánské verze, francouzské omelety, lívanců nebo granoly s ovocem a jogurtem. 

Pro děti má Pevnost poznání připraven program s názvem Chemie jedlá i nejedlá. Děti se podívají do mikroskopů, vyzkouší chemickou analýzu a získají několik tipů na domácí pokusy. Dostane se i na milovníky piva (leč falešného) a maršmelounů.

V 16:00 startuje další ve Smetanových sadech další z nedělních promenádních koncertů, tentokráte pod taktovkou olomouckého swingbandu. 

Fajn víkend vám přejeme! 

 

#olomouc #kultura #colores flamencos #pevnost poznání #vinné slavnosti #kino metropol #aquapark olomouc

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články