Pouť u Šantovky nabídne burgery, víno i OctoberFest

Kdo jste šli kolem Šantovky, jistě jste zaznamenali kolotoče pro děti. Šantovka totiž rozjela Svatováclavskou pouť a až do 4. října na vás čeká dobré jídlo a pití i tematické víkendové festivaly pro všechny.

Ilona Tandlerová

Tento víkend bude probíhat ve znamení hamburgerů. Od pátku 18. do neděle 20. září se odehraje Burger Street Festival, s nímž už mají Olomoučané dobré zkušenosti. Do FunParku u Šantovky přijede zhruba 18 zkušených „burgermakerů“ a před nimi stane výzva v podobě několika tun hovězího masa. Pro návštěvníky z toho vzejdou skvělé hamburgery všech možných variací a spousta piva. Nebude chybět speciální olomoucký burger. „Jeho chuť mohou ovlivnit samotní návštěvníci festivalu,“ láká David Podstata, marketingový koordinátor Šantovky. 

Další víkend se FunPark na Šantovce změní ve vinařskou obec. Nejlepší moravští vinaři přijedou osobně představit Olomoučanům to nejlepší ze svých vinic. Nečekejte tedy anonymní prodejce, ale přímo zástupce těch nejznámějších vinařských rodin. V pátek 25. a sobotu 26. září budou Vinaři na Šantovce rozlévat prvotřídní víno a chybět samozřejmě nemůže cimbálová hudba a dobré jídlo. „Zajímavým bonusem, který ocení lidé, jimž víno opravdu hodně chutná, budou speciální sommeliérské kurzy. Ty zájemcům odkryjí proces výroby vína, práci ve vinohradech a obecně i celou vinařskou kulturu. Zákazníky by mohlo potěšit, že vinaři přijedou osobně, byť mají tou dobou zrovna vrchol sklizně hroznů, tudíž svá vinařská panství opouští neradi,“ dodává David Podstata

První říjnový víkend Šantovka připravuje vlastní OctoberFest. A aby byl co nejvíce autentický, budou zde zastoupeny nejen oblíbené malé regionální i velké pivovary, ale také pivovary bavorské. Od německých sousedů přivezou i speciální párky a sekanou, pořadatelé slibují pečeného vola, hudbu a další atrakce, jako třeba bavorské lidové kroje.

Pro studenty prvních ročníků vysokých škol je navíc připravena na 29. září jednodenní hudební akce Back2School

Je toho prostě hodně a program se bude ještě doplňovat, podrobnosti najdete na webu Galerie Šantovka a facebooku.

#burgerfest #festival olomouc #festivaly #octoberfest #šantovka #víno

reklama

Další články