[OL]4you na

Předvánoční shon? Víme, jak si užít advent v poklidu

Konečně zase Vánoce! Opravdu to tak cítíte? Máte uklizený dům, vyzdobený každý kout domácnosti, nakoupené (a ještě lépe zabalené) dárky? Že ne? Nezoufejte, je to v pořádku. I když na nás odevšud vyskakují dokonale idylické obrázky předvánoční pohody, nenechte si ničím takovým (a nikým) adventní čas pokazit. Kouzlo Vánoc je přece ukryto v něčem úplně jiném. Máme pro vás pár tipů, jak si předvánoční čas užít poklidně a bez zbytečného stresu.

Předvánoční shon? Víme, jak si užít advent v poklidu

Pusťte si domů vánoční pohodu
Nejprve se zkusme vánočně a pozitivně naladit. Zapalte si adventní věnec (jestli jste nestihli žádný pořídit, rozsviťte si aspoň vonnou svíčku), dejte vyniknout vůni v aromalampě, zapněte si všechna vánoční světýlka a aspoň na chvíli, třeba pravidelně každý večer, vydechněte a snažte se na nic nemyslet. Pomůže vám k tomu i vaše oblíbená hudba, knížka, nebo třeba fim, u jehož děje nemusíte být ve střehu, a nebo vaše zamilovaná pohádka... A sklenka opravdu dobrého vína či domácího likéru, který dokáže projasnit i pošmourné dny. Za naprosto dokonalého parťáka považujeme vaječný koňak, který dokáže pohladit po duši...

Úklid si rozfázujte
Co si budeme povídat, když chceme naleštit celý dům, dá to docela zabrat, i když uklízíme naprosto poctivě a pravidelně během celého roku. A o úklid o Vánocích přece opravdu nejde. A to ani tehdy, pokud se chystáte hostit celou rodinu a chcete mít vše jako ze žurnálu. Nevysilujte se celodenním uklízením, zkuste si každý den na úklid vyhradit chvilku. Jeden den vytřídíte nepotřebné oblečení, další den naleštíte zrcadla. Uvidíte, že vše zvládnete a vaše duše i záda vám poděkují. A pokud byste nestíhali, pak vás musíme uklidnit - Ježíškovi nějaký ten prach nebo nevyprané prádlo vážně nevadí.

Já zametám, ty smažíš kapra
Neberte všechnu práci na sebe! Rozdělte si úkoly a všechny předvánoční povinnosti. Nejen že vy nepadnete během svátků únavou, ale také vedete ostatní členy domácnosti k zodpovědnosti. Vynést koš, zamést, uklidit si pokoj, nebo dojít pro jmelí a kapra? To přece není nic, co by vaše děti nezvládly. 

Napište dopis pro Ježíška
Pokud chcete vaší drahé polovičce usnadnit rozhodování, co by vás pod stromečkem potěšilo tentokrát, máme pro vás skvělý tip. Napište spolu s dětmi dopis Ježíškovi i vy! Uvidíte, že takovýto seznam váš partner nebo partnerka či zbytek rodiny rozhodně ocení. 

Na dárky je ještě čas
Pokud máte dárky už dávno nakoupené, nebo dokonce i zabalené a pečlivě schované, pak máte vyhráno a jste šťastný člověk. Jestli ale nákupy necháváte na poslední chvíli, nebojte, ještě je pořád dost času. Nepoddávejte se stresu. Vyhraďte si každý den na nákup dárku pro někoho blízkého. Zkuste se nejprve zamyslet, nahlédnout do dopisu, nebo zapátrat v okolí obdarovávaného člověka. Určitě vás napadne něco, čím druhým uděláte radost! 

Cukroví stačí méně
Rohlíčky podle babiččina receptu, linecké, které se u vás doma peče odnepaměti, nebo třeba pracny, které tolik miluje vaše dítě. Jistě, cukroví k Vánocům bezpochyby patří, ale když upečete polovinu druhů, nebo třeba jen menší množství, vůbec nic se nestane. A nebo se domluvte, kdo si jaký druh vezme na starost ve velkém, a pak si můžete cukroví hezky rozdělit. Maminka, sestra, dcera, tchýně nebo i kamarádka budou stejně nadšené jako vy, že mají o starost méně.

Zajděte si na procházku
Doporučujeme jakoukoliv procházku po čerstvém vzduchu. Vydejte se někam na dobrý punč. Slavnostně nazdobený strom i centrum mají neopakovatelné kouzlo a dokáží vyčarovat úsměv na tvářích nejen dětí, ale i dospělých... A o to přece jde především!

Na Štědrý den se svátečně oblečte
Užijte si ten nejštědřejší den v roce se vším všudy! I kapra můžete smažit v sexy třpytivých šatech a lodičkách na podpatku, nebo ne?  Make-up a ten správný outfit jen podtrhne dokonalou vánoční náladu a vy se budete cítit prostě skvěle. 

Užijte si předvánoční čas v poklidu. To, že nemáte umytá okna nebo že napečete jen pár druhů cukroví, vůbec není podstatné. Pravé kouzlo Vánoc se ukrývá někde jinde.

Hezký advent!

FOTO: Freepik

reklama