[OL]4you na

Přijďte si dát polévku a podpořit dobrou věc! Den lidí bez domova se koná opět 10. října

Den lidí bez domova. Akce, která se nesmazatelně zapsala do kalendáře olomouckých událostí, se uskuteční v úterý 10. října od 11:00 na Horním náměstí. Pořádá ji tradičně Dobré místo pro život spolu s partnery. Koupí polévky ve speciální keramické misce z dílny Ergones pomůžete dobré věci. A redakce [OL]4you bude opět pomáhat s vámi...

Přijďte si dát polévku a podpořit dobrou věc! Den lidí bez domova se koná opět 10. října

JAK AKCE FUNGUJE?
Známé osobnosti, sportovci i redaktoři olomouckých médií každoročně 10. října na Horním náměstí prodávají polévky v barevných keramických miskách, které vyrobili lidé se zrakovým postižením z TyfloCentra Olomouc – sociální firmy Ergones. Zrakově postižené a jejich činnost pravidelně podporují koupí misek různé olomoucké firmy. Polévku zdarma pak dodávají místní restaurace. Výtěžek z celého dne putuje na podporu Charity Olomouc na plnění jejích projektů, zejména pak na projekt Kup oběd. Takže pomoc se tu násobí. :) 

Letos se uskuteční již 9. ročník a pokaždé je tato akce velmi navštěvovaná, stává se, že porce polévek jsou vykoupeny během necelých dvou hodin. 

Napadlo vás někdy, jak vznikají barevné misky, z nichž polévku jíte a které vám pak doma zdobí kuchyně? Vezmeme vás do sociální firmy Ergones, kde se tyto keramické krásky rodí. Více ZDE.

NA JAKÉ POLÉVKY SE MŮŽEME TĚŠIT?
Tentokrát je připraveno 570 misek a více než 600 porcí polévek. "Frankfurtskou s párkem uvaří Dětský domov Šance Olomouc, Farmak Gastro nachystá gulášovou, Aquapark Olomouc batátovou bez lepku, Bistro Paulus kulajdu, Ristorante Pollo zelňačku, Kozlovna M3 čočkovou s párkem, Central Park Flora valašskou kyselicu s klobásou, Olomoucká Jízdárna fazolovou a Bistro No66 dýňovou polévku," prozradil za organizátory akce Dalibor Křepský, ředitel olomouckého dětského domova.

Výrobu misek sponzorují NAVARAFOTO, Bistro Paulus, OXFORD jazyková škola, NB OILTEC, WTC Písečná a Allianz. Chléb věnuje pekárna LESAFFRE. Stoly a lavice zapůjčí Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. K poslechu a dobré chuti zahraje Hudební skupina Dětského domova Šance Olomouc.

ROK LUŠTĚNIN
A pozor - jako obvykle bude možné podpořit Potravinovou banku. Každý, kdo chce, může donést luštěniny v libovolném množství.

KUPTE SI POLÉVKU OD [OL]4YOU!
Den lidí bez domova odstartuje na Horním náměstí před vchodem do budovy radnice v 11:00 a polévky budou k mání do té doby, než se všechny porce vykoupí. Cena jedné polévky je 100 korun (včetně keramické misky a chleba). Polévku je možné zakoupit za stejnou cenu i do přinesené náoby, nebo si naopak koupit za stokorunu misku bez polévky. A že letos bude z čeho vybírat! Chystají se totiž nejen tradiční barvy, ale také jedna krásná novinka.

Podpořit tuto jedinečnou akci se opět rozhodla i naše redakce! Budeme prodávat polévky, a to hned v 11 hodin.

Přijďte udělat dobrou věci i vy! Těšíme se na vás.

reklama