[OL]4you na

Přivítejte jaro stylově! Víte, jaké barvy jsou letos trendy?

Jaro a svěží, výrazné barvy k sobě neodmyslitelně patří. Jaké odstíny se letos hlásí o slovo? Šatníkům, a nejen těm, vládne barva roku 2023 Viva Magenta. K ní se připojují také mentolová, jasně zelená, limetková, vedle nešlápnete ani s krokusově fialovou či naopak s tlumenými elegantními odstíny.

Přivítejte jaro stylově! Víte, jaké barvy jsou letos trendy?

Viva Magenta - královna roku 2023
Viva Magenta vibruje elánem. Je to odstín zakořeněný v přírodě, vyjadřuje sílu. Je odvážný, nebojácný, pulzující a nevázaný. Je to mocná a posilující barva, která si libuje v čisté radosti, povzbuzuje k experimentování. Je to barva plná vtipu a rebelství. Podle výkonné ředitelky Pantone Color Institute Leatrice Eiseman nám tato barva pomáhá budovat naši vnitřní sílu.

Pokud jde o módu, nový odstín nabízí nekonečné možnosti napříč styly i trendy. Vypadá dobře na saténu, ale také na úpletu, vlně i tvídu. I přes výraznou barvu nepůsobí agresivně. Skvěle se kombinuje s jednoduchými kousky oblečení zejména ve světlých nebo naopak tmavých odstínech. A Viva Magenta od hlavy až k patě také nemusí být špatná.

FOTO: Freepik

Všechny barvy zelené
Sytě zelená, exotická zelená, zelená s nádechem žluté... Přesně tyto barvy jsou s jarními dny pevně spjaty. A podle Pantone Color Institute s nimi rozhodně nešlápnete vedle ani v roce 2023. Krásně korespondují s jarní probouzející se přírodou, oslavují nový život a čerstvost a svěžest.

FOTO: Unsplash

Žlutá, červená, růžová, modrá i krokusově fialová
Jestli toužíte vyčnívat z davu, volte jasně žlutou nebo krokusově fialovou. V těchto barvách budete nepřehlédnutelní. Červená i růžová či tlumené odstíny oranžové jsou klasikou, která nezklame. To platí i o nebesky modré či temnější variantě této barvy či zemitějším provedení modré.

FOTO: Unsplash

Něžné tóny palety
Nepotrpíte si na jasně zářivé barvy, v nichž jste za každých okolností středem pozornosti? Nevadí, toto jaro jsou in i tlumené barvy, které podtrhnou jemnější a něžnější stránku vaší osobnosti. Světle růžová, světle modrá, lila, odstín cappuccina, jemná hnědá, ledové mango či šedá nebo zelinkavě šedá... Tyto odstíny působí vkusně a navýsost elegantně, jsou velmi dobře kombinovatelné a s jarními dny dokonale korespondují. Zároveň jsou tichou předzvěstí žhavého léta.

FOTO: Unsplash

Tak si užijte módu na jarní vlně...

reklama