PROSTĚMOV: Chlapi sobě

S Jirkou sedíme v kavárenských křeslech, popíjíme kafe a povídáme si o tom, jak vše vzniklo. Během chvíle se otevřou dveře a náhodou vchází Adrian. Jejich nápadné kníry značí jen jedno – tihle dva jsou PROSTĚMOV.

Veronika Jínová

Začátkem listopadu mají holící strojky důležitý úkol. Připravit tváře desítek mužů pro pořádný hustý knír. Takzvaný Movember sdružuje muže po celém světě, aby společně bojovali proti mužským nemocem – proti rakovině varlat a prostaty. Takovou výzvu v roce 2012 přijali i dva kamarádi Jirka Zháněl a Adrian Černý z Prostějova, kteří bojují o trochu víc. Společně vytvořili Movember tým PROSTĚMOV. Prodejem placek, tento rok s motivem superhrdinů, či jiného merche (pozn. red.: z angl. merchandise – zboží na prodej) jako čepic, batohů nebo náramků, vybírají finance na podporu zdraví mladých mužů. Udělat dobrý skutek a bojovat s nimi zakoupením placky můžeme na mnoha místech v Prostějově, ale také v Olomouci v kavárně KAFE JAK LUSK.

PROSTĚMOV se stal čtvrtým nejčinnějším Movember týmem v České republice za rok 2018, kdy dokázali pro nadaci společně vybrat 116 891 Kč. Jejich úspěch souvisí s tzv. PROSTĚPARTY, kterou vrcholí celoměsíční úsilí. Tento rok akce proběhne 23. listopadu od 18 hodin v prostějovském kině Metro se zajímavým programem, kterým nás opět provede milovník divadla a ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka. Mimo zábavy si událost klade za cíl seznámit veřejnost se zmiňovanými nemocemi. Loni proto o těchto tématech promluvil specialista v oblasti urologie MUDr. Jan Šarapatka z Fakultní nemocnice v Olomouci. Letos tuto úlohu převezmou členové zdravotnického týmu Loono se svou známou kampaní #prsakoule. Večer rozproudí mexická kapela Mariachi Espuelas z Boskovic. Těšit se taky můžeme na pořádnou dávku dobrot. Skvělé kafe nám připraví prostějovská kavárna Canall – coffee boutique vintage, decku argentinského vína naleje Open Wine, sváču zařídí KAFE JAK LUSK a něco speciálního ochutnáme z obchodu MeGusto. A protože je to pořádně „chlapská“ akce, plnovous všem mužům upraví odborníci z barbershopu Naisy Gentleman.

A pokud PROSTĚPARTY nestihnete, pořádnou čepici s logem PROSTĚMOV exkluzivně zakoupíte 30. listopadu 2019 při punči na vánočních trzích v Prostějově ve stánku U růůůžového prasátka. Tak pro dobrý pocit a karmu bojujme za muže společně!

#prostemov

reklama

PEARL DESIGN
Další články