Redakce testuje: Hurá na mamuta!

Nemohla jsem ani dospat, když jsem se dozvěděla od tety Zuzky můj další redakční úkol – otestovat nové atrakce v horském resortu Dolní Morava v rámci dne plného zážitků během prvního prázdninového dne...

Ella Dubánková

Řeknu vám, takové úkoly mě baví mnohem víc než ty ve škole. To by děti v pravěku koukaly, jak si dnes můžeme hrát s velikánským mamutem! Pro Dolní Moravu však mamutí přítomnost není žádné překvapení. V pravěku zde byla tato majestátní zvířata jako doma a na místních kopcích se jich pásla celá stáda. Tento mamut je vysoký celých 13 metrů – je to jako byste poskládali 13 malých dětí na sebe. Teda, musely by si stát vždy na hlavě, ale pro představu, jak obrovský je, vám to určitě postačí. Leze se do něj po schůdkách ve velikánské noze a pak šup chobogánem dolů. Víte, co je to chobogán? No přece tobogán v mamutím chobotu. Bylo to úžasné, jela jsem asi dvacetkrát! Nebyla to ovšem brnkačka, chobogán měří 24 metrů! Moje mamka chtěla jet taky, ale nahoře ztratila odvahu a vrátila se raději zpátky dolů po svých.

Největší mamutí atrakce na světě

Tohoto mamuta nám můžou závidět všude. Je to totiž největší mamutí atrakce na světě. V rámci Dne plného zážitků jsme ho společně s dalšími dětmi a s panem Miroslavem Markem, oficiálním komisařem České knihy rekordů, slavnostně pokřtili, protože z atrakcí na Dolní Moravě je tou úplně nejnovější. A do knihy rekordů se dostal právě díky své ohromné velikosti – v sobě má totiž dvě patra, ve kterých provádí nejmenší návštěvníky pravěkým dobrodružstvím. Velikost mamuta se kvůli zápisu do knihy prověřila počtem dětí, které se do něj v jednu chvíli zároveň vešly. Bylo nás padesát! Já jsem tam totiž nemohla chybět, to dá rozum. Takže v České knize rekordů mamut i se mnou bude, ale teď se ještě uchází o zápis do celosvětové Guinnessovy knihy rekordů. Budu mu držet pěsti!

Den plný zážitků

Den plný zážitků ovšem nebyl jen o mamutovi. O další program se postarala různá divadla pro děti, žongléři, animační workshopy, pohádková stezka s vílami a princeznou, kde musely děti plnit úkoly, dog dancing s Vandou Gregorovou nebo bublinový rekordman Matěj Kodeš, který názorně ukázal, za co získal 11 světových rekordů. Nám se nejvíc líbil žonglér, který si dal kolo na bradu nebo žongloval s hořícími kuželkami.

Líbily se mi taky další atrakce v areálu resortu Dolní Morava – třeba v Mamutíkově vodním parku jsem to už trošku znala, ale stejně mě zase bavilo hrát si s vodou. V Lesním zážitkovém parku jsem hledala cestu v bludišti a v Pískovém světě jsem zkusila rýžovat zlato. To jsem sice nevyrýžovala, ale našla jsem krásný kamínek. Taky jsem z písku vyhrabala kostru pravěkého člověka. A protože miluju zvířátka, šla jsem nakrmit místní roztomilá morčátka. Mamka s babičkou si zatím udělaly radost a koupily si nějaké věcičky na Jarmarku regionálních produktů.

Mamut mě udolal!

Přála jsem si, aby tento den nikdy neskončil. Líbilo se mi totiž úplně všechno! Posbírala jsem tolik zážitků hned první den prázdnin! Asi nejvíc jsem si užila obří houpačku. Mamka na ni šla se mnou, ale ječela strachem tak, že pobavila všechny lidi kolem.

Taky jsme lanovkou vyjeli ke Stezce v oblacích – a to teda bylo něco! Šla jsem tam poprvé, ale určitě ne naposledy. Uvnitř Stezky v oblacích se dá taky sjet tobogánem dolů, tak je vám už určitě jasné, že jsem si to nemohla nechat ujít. Pak jsem ještě dole v areálu 5x sjela tu nejdelší dráhu na pneumatice a řádila na bublině. A když jsem se dostatečně vyskákala na trampolíně u Chaty Marcelka, musela jsem jet domů. Cestu domů si už ale nepamatuju, protože jsem okamžitě usnula. Tak mě mamut udolal!

Příště zas

Originální oslava konce školního roku už je sice za mnou, ale dobrou zprávou je, že obří mamut na Dolní Moravě bude pořád. Stejně tak jako další atrakce – Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka, Adrenalin park... a připravena je celá řada animačních programů a událostí. Např. v sobotu 4. srpna 2018 se tady uskuteční další báječná akce – jmenuje se Acrobatic Night Show na Stezce v oblacích. Akrobati, provazochodci a nejrůznější umělci budou zavěšeni přímo na jedinečné konstrukci Stezky v oblacích a přinesou vám za večerní atmosféry zážitek na tom nejnetradičnějším místě, jaké si vůbec umíte představit.

Mým dalším snem je strávit tady víc dní – abych se dosyta vyřádila na všech atrakcích, teda, jestli je to vůbec možné... Tak mi teta Zuzka slíbila, že mě příště vezme do Wellness hotelu Vista! Juchuuuuuuuu!!!

Horský resort Dolní morava

Dolní Morava je dokonalou destinací pro výlety. Obzvláště děti ocení úžasné atrakce, jako třeba právě obřího mamuta, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka, Adrenalin park. Je pro ně připravena i celá řada dalších animačních programů. Více informací o resortu a nejbližších plánovaných akcích najdete na www.dolnimorava.cz

#dolní morava #atrakce #akce pro děti #děti #stezka v oblacích #prázdniny #výlety #mamutíkův vodní park #horský resort dolní morava

reklama

Premiere Cinemas LOVEní
Další články