[OL]4you na

Redakce testuje: Pohádková neděle v Premiere Cinemas. Proč byste si ji neměli nechat ujít?

Předpremiéry filmů pro děti a jejich rodiče, filmová tombola a spousta zábavy. Přesně takto můžeme popsat Pohádkové neděle, které můžete zažít i vy v Premiere Cinemas. Minulý týden jsme mohli v rámci Pohádkové neděle shlédnout předpremiéru nové pohádky „Princezna na hrášku“, kterou doplnila autogramiáda hlavních herců. Naše redakce byla na poslední Pohádkové neděli přítomna a zažila vše na vlastní kůži, abyste vy příště věděli, do čeho jdete!

Redakce testuje: Pohádková neděle v Premiere Cinemas. Proč byste si ji neměli nechat ujít?

Minulou neděli se naše redaktorky vrátily do dětských let a zúčastnili se Pohádkové neděle, která nabídla předpremiéru nové pohádky Princezna na hrášku, jejíž předlohou byla všemi známá kniha Hanse Christiana Andersena.

Program

Hned u vstupu nás přivítal milý personál, který nás vpustil do foyer, kde se odehrával program, před samotným promítáním. Pro děti byla připravena spousta zábavy od různých her až přes tematický fotokoutek, kde si každý mohl vyzkoušet jaké je to být princem či princeznou v říši pohádek. K dispozici byl taktéž profesionální fotograf, který vyčaroval krásné vzpomínky pro všechny zúčastněné.

Celý program ve foyer vyvrcholil autogramiádou několika hlavních herců, mezi kterými byla i Lucie Vondráčková. Dále jsme se mohli setkat s Ladislavem Korbelem, Zuskou Velichovou, Davidem Šírem a Lenkou Šourkovou. Všichni herci byli velmi milí, David Šír s Lucií Vondráčkovou byli dokonce převlečení jako postavy, které ve filmu ztvárnili a vytvořili tak pro děti skutečně nezapomenutelný zážitek.

Každý ke své vstupence obdržel lístek do tomboly, jejíž slosování proběhlo v sále těsně před promítáním. Cen bylo opravdu spoustu a potěšily každého malého návštěvníka, který měl jeden z výherních lístků. Mezi cenami se objevovaly tašky plné překvapení a krásné stolní hry, které věnovalo Albi, dále třeba vstupenky do Zábavního centra Krokodýlek, vstupenky na festival Fingers Up anebo poukázky od nově rostoucí školky v Olomouci – Maple Bear. Samotné ceny losovali, vyhlašovali a rozdávali přítomní herci. Mezi diváky seděl také Benedikt Šindlář, který měl ve filmu specifickou roli a s losováním tomboly hercům velmi šikovně pomohl.

 


Princezna na hrášku

A teď už přejdeme k samotné pohádce. Nenápadnou, ale velmi důležitou roli si ve filmu zahrál výtvarník Alex Dowise, vidět jsme mohli tedy primárně jeho ruce. „V pohádce maluji rukama do písku na podsvícené sklo. Vytvářím kresby, tím že přeskupuji zrnka písku na skle, čímž vytvářím drobné animace, které doprovázely samotný příběh. Je to zcela poprvé, co se takový typ animací objevil v české kinematografii,“ dodává Alex Dowise. Animace krásně doplňují typické filmové záběry, na které jsou diváci doposud zvyklí a dodalo to celému filmu to pravé pohádkové kouzlo. Věříme, že mnoho našich čtenářů samotnou knihu Hanse Christiana Andersena zná a taktéž nechceme nikoho připravit o zážitek ze shlédnutí této krásné pohádky, proto si celý děj filmu shrneme skutečně jen krátce. Na pohádkovém francouzském zámku probudí princeznu Agnès de Sully de Montana Bleue jednoho dne hrozivé burácení davu pod okny. V zemi se bouří nespokojený lid a ona se musí okamžitě dostat do bezpečí. Na vznešené róby, ani plné truhlice není čas, stává se tedy vyhnankyní. Na radu své komorné (kterou ztvárnila Dagmar Havlová) se vydává do dávno zapomenuté rodné země, až do dalekých Čech, kde ji ale nedůvěřivá Hraběnka, poté, co se její syn do Agnès zamiluje, podrobí přísné zkoušce, kterou všichni tak dobře známe: nechá ji nemilosrdně ustlat na malém zeleném hrášku. A to, zda princezna ve zkoušce uspěje či ne, to necháme záhadou, abyste se měli na co těšit.

 


Pohádková neděle

Filmy z cyklu Pohádková neděle jsou v programu Premiere Cinemas označeny speciálním logem "Pohádková neděle" a lístek na předpremiéru si může zakoupit skutečně každý. Doplňkové programy před promítáním jsou různorodé, ale jedno mají společné - zajistí dětem krásný zážitek. 

reklama