[OL]4you na

Rekordní For Model! Na výstavu dorazilo přes šestnáct tisíc návštěvníků

Překonat historický rekord v návštěvnosti se podařilo pořadatelům letošního 21. ročníku interaktivní výstavy For Model. Na Výstaviště Flora Olomouc na ni přišlo více než 16 tisíc lidí...

Rekordní For Model! Na výstavu dorazilo přes šestnáct tisíc návštěvníků

Doposud nejvyšší počet návštěvníků dorazil na výstavu For Model vloni – přes 15 tisíc. Za celou dobu konání této akce šlo o vůbec nejvyšší číslo. To platilo do konce minulého týdne. "Z překonání loňské návštěvnosti máme velkou radost. Minulý rok se For Model konal po dvouleté covidové odmlce, takže bylo jasné, že se fanoušci poctivé modelařiny, digitálních technologií a sběratelství nemohli dočkat, a i proto jich tehdy zřejmě dorazil rekordní počet. O to víc nás těší, že si ještě více lidí – často rodiny s dětmi – našlo cestu na naši výstavu také letos," řekla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Velkou zásluhu na úspěšném 21. ročníku výstavy má kromě samotných pořadatelů z Výstaviště Flora Olomouc i řada vystavovatelů, sběratelů a prodejců. Tento rok jich na výstavu For Model dorazilo bezmála dvě stě. "Všem patří velké poděkování. Vážíme si toho, že s námi spolupracují. Někteří ze sběratelů i modelářů na akci For Model jezdí řadu let a mnohdy je to právě olomoucké Výstaviště Flora, které si vyberou jako místo, kde veřejnosti vůbec poprvé představí své nové dílo. Vážíme si práce, nadšení a energie, kterou věnují svým modelům a sbírkám. Těšíme se na další společné setkání na výstavě For Model 2024,“ uvedla Eva Fuglíčková. 

Velký prostor na výstavě For Model 2023 dostaly i moderní digitální technologie anebo stále populárnější 3D tisk. Středobodem akce byl hlavní pavilon A, součástí výstavy byl i pavilon E, jenž patřil železničním modelářům. V okolí obou pavilonů byl připraven další program, především děti měly radost z kolotočů či projížděk na ponících. O pohodový průběh akce se postarala také obsluha v několika gastrozónách.

Velice kladně hodnoceným lákadlem souvisejícím s výstavou For Model 2023 byly díky spolupráci olomouckého výstaviště se společností České dráhy jízdy historických motoráčků "Hurvínek" mezi olomouckým hlavním nádražím a městskou částí Řepčín. Vlaky zastavovaly také na zastávce Olomouc – Nová Ulice, ze které to bylo na interaktivní výstavu For Model skutečně jen pár kroků.

reklama