Rozkvetlé rozárium

Příští víkend vyrazte do olomouckého rozária, které se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v našem městě. Letos totiž pořádá Výstaviště Flora Olomouc samostatnou akci s názvem Vyznání růžím. Ta se uskuteční 10. - 12. července 2020 a těšit se můžete nejen na růže, ale také workshopy a doprovodný program.

Ilona Tandlerová

A co všechno se bude dít? Floristické show, kde vám profesionálové předvedou, jak si vyrobit interiérové dekorace z růží, svatební kytici nebo květinový i šperk. Dále jsou na programu přednášky a rostlinolékařská poradna, kde se dozvíte o růžích, jejich původu, odrůdách či pěstování úplně vše. Nebudou chybět ani zajímavé informace o léčivých účincích růží i o fenoménu anglické růže.

Připraveny budou také workshopy, jako například „Botanika všemi smysly“, kde zjistíte, že krásu rostlin nemusíte vnímat pouze zrakem. 

Na své si přijdou i děti, které si mohou zkusit malování na sklo, výrobu ozdob z kukuřičného šustí, skládání růží z LEGO kostek, korálkování, výtvarný workshop pod taktovou Pevnosti Poznání nebo hrnčířskou a řezbářskou dílnu. Součástí výstavy jsou i oblíbené zahradnické trhy s podtitulem "Léto v zahradě" a nebude chybět ani dobré jídlo a pití.  Svým hudebním vystoupení potěší Petra Černocká, hudební skupina Jamr's či Moravská filharmonie Olomouc. Volnočasové aktivity a odpočinkovou zónu připravila iniciativa Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor. 

#flora olomouc #kultura olomouc #moravská filharmonie olomouc #rozarium #workshop #zaparkuj

reklama

Další články