Silikagel – opravdový zázrak v pytlíku!

Už jste někdy přemýšleli nad tím, co obsahují pytlíčky, které na vás mohou vykouknout z nových bot, kabelky či elektroniky? My jsme se po tom rozhodli zapátrat a zjistili jsme, že díky hlavní složce (oxidu křemičitého) se jedná o užitečné pomocníky nejen pro vaši domácnost!

Nel Foberová

Každý pytlíček v sobě ukrývá mikro perličky silikagelu – pórovité hmoty, která dokáže zázračně absorbovat a snížit vlhkost až o 40 %! Silikagel jako takový je zdravotně nezávadný, netoxický a také nehořlavý. Díky tomu je možné jej vysoušet v troubě při teplotě 120˚ až 150˚ C a použít pak opakovaně.

Mobil zase jako nový

Upadl vám mobil či tablet do vody a vy začínáte panikařit? Zachovejte klidnou hlavu! Máme řešení, které je rychlé a finančně vás nezruinuje. Stačí vytáhnout baterii i s paměťovou kartou, vložit do uzavíratelného zipového sáčku a zasypat silikagelem. Nechte působit minimálně přes noc, pro větší účinek i několik dní.

Osvěžené vzpomínky na fotkách

Máte pod postelí krabici plnou vyvolaných fotek a krásných vzpomínek, o které byste neradi přišli? Předejděte ztrátě a nasypte do krabice plnou hrst těchto malých zázraků. Díky nim budou fotky lesklé a bez nežádoucích plísní.

Lesk stříbra i obnova holicích strojků

Zjistili jste náhle, že se na vašem oblíbeném stříbrném prstýnku objevují černé fleky a že se už neleskne jako dříve? Malé pytlíčky si s tím hravě poradí. Přiložte je ke svým šperkům nebo k zašlým stříbrným příborům, účinek zastavení stárnutí a koroze kovu je zaručen! Ani holicím strojkům či žiletkám neprospívá vlhké prostředí. Zázračné pytlíčky silikagelu ovšem prodlouží životnost mnohým domácím pomocníkům!

Make-up jako v peřince

Neobejdete se bez kvalitního make-upu? Pak vás naučíme, jak o něj správně pečovat, aby vydržel co nejdéle. Řešení je velmi prosté: do své kosmetické taštičky přidejte pár sáčků se silikagelem. Zabráníte tak případnému navlhnutí a sražení.

Konec mokrému oblečení v kufru

Právě jste se vrátili ze své dobrodružstvím zalité dovolené a váš kufr váží dvakrát tolik? Mokré a těžké oblečení už je minulostí. Veškeré mokré svršky vložte do igelitové tašky spolu s gelovými sáčky. Ty oblečení vysuší a zbaví jej nepříjemného odéru.

#silikagel #zázrak #mobil #fotografie #tipy

reklama

golfolomouc.cz
Další články