[OL]4you na

Sluňákov zve na výpravu do hmyzí říše

Setkejte se tváří v tvář se šváby, kudlankami či štíry nebo pořádně prozkoumejte hmyzáky, kteří jsou vlivem klimatu i v tuto dobu aktivní, spolu s dětmi již tuto sobotu 17. února na Sluňákově v Horce nad Moravou.

Sluňákov zve na výpravu do hmyzí říše

Pro malé návštěvníky je připraveno několik hravých stanovišť, kde se pustí do zkoumání života ve vermikompostéru nebo si vyzkouší různé hmyzí pohyby jako lezení, létání nebo zavrtávání se do země. Vstup je volný po celý den. Veškeré informace zde.

Hmyzáci jsou sice malí, ale přesto pro člověka nepostradatelní. Hmyz žije ve vzduchu, ve vodě, v půdě i v rostlinách a hraje v každém prostředí podstatnou roli. Jejich svět je tajemný a fascinující. A ani lidé stále netuší, kolik druhů ho na světě vůbec je.

Děti tak dostanou jedinečnou příležitost pořádně prozkoumat svět těchto malých hrdinů a třeba se od nich i něco naučit. Během akce budou mít účastníci možnost vidět různá živá zvířátka z Minizoo DDM Litovel a ti odvážnější z nich si je mohou dokonce i pohladit.

„Cesta do říše hmyzu je zábavným dnem, kdy děti hravou formou poznají nejrůznější druhy hmyzu, jejich potřebnost a zároveň zjistí jaký dopad změna klimatu má na jejich hmyzí život.“ dodává koordinátorka akce Jana Vyhňáková.

Program sobotního dne:

9:00 – 16:00 poznávací stanoviště pro děti

11:00 – O princezně a drakovi – divadlo pro děti

14:00 – O králi, kterému nebyla zima – divadlo pro děti

V sobotu 17. února se na Sluňákov lidé mohou vydat za každého počasí. Bohaté občerstvení a domácí dobroty ze sluňákovské kuchyně budou samozřejmostí. Prostředí Sluňákova je vhodné pro kočárky i vozíčkáře.

Vstup na den pro rodiče s dětmi je volný díky podpoře Státního fondu životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. vznikl v roce 1992. Dnes nabízí své aktivity v oblasti neformálního vzdělávání pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou.  Dům obklopuje unikátní přírodní umělecká galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

reklama