Snow film fest, sníh v kině Metropol

Všechny nadšence zimních radovánek zve kino Metropol 23. října na filmový festival Snow Film Fest. Kromě pěti filmů proběhne přednáška Jana Harače o prvovýstupu na Sugulu Peak.

Hana Došlová

A na jaké filmy se můžete těšit?

Queen Maud Land 

Překrásná skalnatá část Antarktidy zvaná “Země královny Maud” je pro svou nedostupnost a náročnost vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Vydejte se do těchto míst se skupinou elitních horolezců a zdolejte s nimi monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné krajiny pokryté sněhem.

Onekotan

Trvale neosídlený ostrov Onekotan v Tichém oceánu je jedním z nejizolovanějších míst na zemi. Vládne zde nepředvídatelné a proměnlivé počasí. Na ostrově leží jezero, z kterého trčí zbytky rozpadlé sopky. Matthias Haunholder se skupinou dobrodruhů vydal vrchol sopky sjet na lyžích.

Surfer Dan 

Lákalo by vás surfování na ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy? Mnohým z nás nepřipadá tato destinace příliš atraktivní, ale pro Dana je vše jinak. 

Ice and Palms

Není to poprvé, co Jochen s Maxem vyrážejí na horské dobrodružství. Tentokrát se ale vydávají na svou největší a nejpozoruhodnější 5ti-týdenní výpravu dlouhou 1800 km bez použití motoru. Projedou napříč alpským pohořím na kole, a sjedou ty nejikoničtější horské svahy na lyžích.

Můj svět 

Snímek vám umožní nahlédnout do života extrémního sportovce Jana Venci Franckeho. Jeho životní hodnoty, jako jsou láska k rodině, sport, hudba, extrémní výzvy, úcta k přírodě, požitkářství, zážitkářství a mnoho dalšího, mohou lehce inspirovat i váš pohled na svět.

#festival #filmy

reklama

Další články