[OL]4you na

Stylové bydlení v centru Olomouce – to jsou byty na ulici Palackého

V roce 1896 byl na ulici Palackého 17-19 postaven dům v novorenesančním stylu, který v posledních dlouhých letech zel prázdnotou. V roce 2016 prošel historický dům citlivou rekonstrukcí podle konceptu skupiny CREAM Home. Stavět společensky prospěšné, úspěšné a udržitelné budovy, které jsou svým nájemcům kvalitním zázemím a pro vlastníky představují vysokou úroveň investiční hodnoty, to jsou ty nejdůležitější hodnoty uskupení CREAM.

Stylové bydlení v centru Olomouce – to jsou byty na ulici Palackého

Uskupení CREAM se zaměřuje na rekonstrukci domů v centrálních lokalitách velkých krajských měst a na následnou modernizaci při zachování jejich původního šarmu. „Velký zájem o byty v domě Palackého 17-19 nás mile překvapil, lidé mají rádi byty s charakterem a současně oceňují chytré dispoziční řešení, které je šito na míru potřeb 21. století,“ zmínil Ing. Martin Jarolím, ředitel skupiny CREAM, jež realizovala rekonstrukci tohoto novorenesančního domu v centru Olomouce. „V současné době je pronajato cca 85% všech bytů, zbývají poslední 3 byty v podkroví, které budoucím nájemcům chceme připravit na míru, a 2 komerční prostory v přízemí objektu.“

Ačkoli trendem v realitách je spíše prodávat, skupina CREAM preferuje své nemovitosti pronajímat. Tím zároveň může garantovat i služby spojené s údržbou domu, takže zajišťuje i dlouhodobou udržitelnost kvality a vzhled objektu. Dodávky energií a další služby provozuje vlastní tým správy objektů, který patří pod skupinu CREAM.

Budova Palackého 17-19 byla postavena v roce 1896 na lemu historického městského jádra v místě bývalých středověkých hradeb. Dnes se v ní nacházejí prostorné, sluncem prozářené byty ve velikosti 2+kk až 3+kk (od 45 až do 78 metrů čtverečních) a také půdní prostory s možností nadstandardních podkrovních bytů. „Ty se však budou realizovat podle potřeb budoucích nájemců, v zásadě jim zde bude postaven byt na míru,“ upřesnil Ing. Martin Jarolím. V přízemí budovy jsou prostory pro obchod nebo kavárnu či kanceláře. Další dvě komerční jednotky, ve kterých sídlí advokátní kancelář a interiérové studio, jsou již pronajaty.

Kompletně celý dům (včetně krovů, dvora a všech jednotek) prošel důslednou rekonstrukcí. Repezentativní vzhled navrátila domu také nová fasáda. Velká pozornost během rekonstrukce získaly i společné prostory, sklepy a chodby. Historické zábradlí, keramická dlažba a teraco podlahy se repasovaly. Navíc přibyly dva výtahy a elektrické zámky do vstupních dveří – ty byly inspirovány původním historickým designem.

O bezpečnost parkovacích ploch, chodeb a sklepů se postará kamerový systém. Součástí rekonstrukce byly nejen nové páteřní síťové rozvody vody, elektřiny, plynu a kanalizace, ale nájemníkům bytů a komerčních prostor byla nabídnuta i služba vybavení „na míru“ – a to v základním standardu, či luxusnějším prémiovém standardu. Tam patří kompletní vybavení bytu (šatní skříně, kuchyně, spotřebiče, designové židle, pohovky, televize, nádobí, příborový set, postele, povlečení... zkrátka vše, co člověk potřebuje k okamžitému bydlení). Takže stačí jen přijet s kufry a vybalit si!

Více informací najdete na webu.

reklama