[OL]4you na

Svíčky a hudba na Olodvorku, večerní plavby po Moravě. Muzejní noc nabídne i nevšední zážitky

Plavby Olomouc opět chystají ve veřejném prostoru nespočet kulturních akcí. Olodvorek, který mají pod svými křídly, zahajuje třetí sezonu a láká návštěvníky a příznivce živé kultury na řadu koncertů. Na ty nejbližší se můžete těšit už tento pátek, 19. května, v rámci Muzejní noci. A chystá se i program na řece Moravě - uskuteční se totiž atraktivní noční plavby.

Svíčky a hudba na Olodvorku, večerní plavby po Moravě. Muzejní noc nabídne i nevšední zážitky

Olodvorek ozáří hořící svíčky
V prostředí zapálených svíček zahraje na Olodvorku v pátek Eva Týfová a Kristýna Dvořáková. V sobotu 20. května na tomtéž místě proběhne první vernisáž mladé umělkyně Vaga Art a naváže na ni řada koncertů, přednášek a dalších kulturních akcí. Přehled interpretů nebo událostí je dostupný na stránkách plavbyolomouc.cz/olodvorek.

"Na Olodvorku vítáme všechny umělce a nabízíme jim prostor k prezentaci. Podporujeme živou produkci, umění a kulturu celkově. Kvůli tomu jsme místo vytvořili. A jsme rádi, že ho začal využívat i neziskový sektor nebo nejrůznější organizace k pořádání akcí, beneficí a dalších programů," uvedl Šimon Pelikán, zakladatel a provozovatel Olodvorku.

Plavby pod rouškou noci
Plavby Olomouc už zahájily i plavební sezonu, po několika letech se přesunuly zpět do centra na nově vybudovanou náplavku. V rámci zmiňované Muzejní noci proběhnou tento pátek plavby noční Olomoucí, neopakovatelnou atmosféru zajistí hudební doprovod v podobě houslí a saxofonu.

Náplavka se otevře veřejnosti
Blíží se i slavnostní otevření náplavky, kterého se společně se Statutárním městem Olomouc ujmou právě i Plavby Olomouc. Proběhne 10. června a jeho součástí bude i bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti. V rámci otevření náplavky představí Plavby Olomouc i několik novinek.

"Denně jsem s řekou Moravou v kontaktu, realizovali jsme kolem ní desítky kulturních akcí, troufám si říct, že ji znám dobře, ale hlavně ji mám rád. Proto jsem městu nabídl pomoc s otevřením náplavky. Je to místo, které má velkou perspektivu, jak z hlediska konání menších akcí, tak z komunitního pohledu. Pravidla užívání jsou poměrně přísná, ale snažíme se být součástí jednání všech aktérů, kteří řeku užívají, abychom reflektovali jejich přání i potřeby a byli schopni nalézat kompromis vyhovující všem zúčastněným," doplnil Šimon Pelikán.

reklama