Telegraph Gallery otevře výstava 17.listopadu

V neděli 17. listopadu v 17.00 bude poprvé otevřena Telegraph Gallery, a to vernisáží výstavy Václava Stratila - Srdce v kleštích. Dojde tak k zahájení činnosti unikátního projektu, který vzniká v bývalé továrně na telefony a telegrafy v blízkosti olomouckého vlakového nádraží.

Naty

„Velmi jsme chtěli spustit činnost Telegraphu 17. 11., a to nejen kvůli výročí sametové revoluce, ale i kvůli výročí Stratilovy olomoucké výstavy z roku 1989. Rozhodli jsme se pro tento krok, přestože ještě nemáme úplně dokončenou rekonstrukci dalších prostor Telegraphu, kde počítáme s otevřením v březnu 2020,“ řekl majitel budovy Robert Runták.

Projekt Telegraph je vznikající multiúčelový prostor, který má ambice stát se živým, poutavým a komunitním místem spojujícím svět kultury, byznysu a gastra. Původně prvorepubliková továrna na výrobu telefonů prochází kompletní přestavbou, která akcentuje silné stránky budovy. Již nyní, v neděli 17. listopadu, se Telegraph otevře návštěvníkům. „Upřímně říkám, že Telegraph je můj vysněný projekt, který jsem nosil v hlavě mnoho let. Jsem přesvědčený, že na olomouckou mapu přidáváme místo, které je v regionu jedinečné a již tímto samotným faktem hranice regionu překračuje. Věřím, že si v následujících měsících do Telegraphu najdou cestu nejen milovníci umění, ale i mladí lidé z vysokých a středních škol, začínající podnikatelé, zástupci kreativních profesí, prostě všichni,“ uvedl Runták.

Začátkem roku 2020 bude dokončeno coworkingové centrum Telegraph Hub, které nabídne sdílený pracovní prostor vhodný pro firmy, jednotlivce nebo pracovní skupiny od byznysu po kreativu. Součástí budovy bude stylová kavárna Telegraph Cafe, kde si kromě skvělé kávy, snídaňového menu, domácích sendvičů a sladkých dobrot budete moct během dne dopřát i polévku nebo lehký oběd. Kavárna nabídne i venkovní posezení. V objektu budou také workshopové místnosti, rezidenční umělecký prostor a výjimečný loft Telegraph Lounge, který poslouží k pořádání soukromých akcí, gastrovečerů a dalších událostí. „Tento náš prostor nabízíme ke spolupráci a k využití nejširší veřejnosti, neboť kromě tvorby vlastního programu budeme prostory nabízet k využití a pořádání akcí i jakýmkoli externím subjektům. Projekt, který je financován kompletně ze soukromých zdrojů, rozjíždíme s velkými ambicemi, které se snad podaří naplnit,“ podotkl Runták.

http://telegraph.cz

#telegraph

reklama

esmedia - vývoj a marketing
Další články