Ticho léčí a hudba uzdravuje

Ticho sice umí být blahodárné, zklidňující, přívětivé, jenže někdy také zničující a nesnesitelné. Proto kromě ticha potřebujeme hudbu. Pomáhá, aby byl život vyrovnaný, plnohodnotný, radostný a občas i snesitelný. Jedinečná sluchátka vám v obou případech poslouží dokonale.

Hana Došlová

Žijete-li ve městě, najít tiché místo je nadlidský výkon. Když to všude kolem vře, toužíme po klidu. Je-li ticha moc, toužíme se obklopit výraznějšími zvuky, abychom se nezbláznili. Když se ruchu nasytíme, opět hledáme cestu ke ztišení. Dlouho jsem se otázkou "jak vybalancovat mezi vnějšími a vnitřními podněty" zabývala, až jsem objevila bezdrátová sluchátka z dílny TP Vision.

Patřím mezi hudební nadšence a moc ráda poslouchám audioknížky, jenže ač náš byt považuji za velký, nikdy jsem nenalezla místo, kam by ke mně nedoléhal zvuk televize nebo dětské švitoření z postýlek. Všudypřítomný hluk mi nedovoloval se soustředit na psaní, a já se cítila lehce nervózní. Když jsem se doslechla o "kouzelných" sluchátkách, neváhala jsem, a rozhodla jsem se, že je musím vyzkoušet.

Konečně jsem našla to, co jsem poslední roky postrádala. Nyní se můžu zaposlouchat nerušeně do mé oblíbené melodie (ani jsem netušila, kolik zvuků ukrývají), audioknížky nebo svého kurzu francouzštiny kdykoli a kdekoli. Navíc s křišťálově čistým zvukem, bez nepříjemných vnějších šumů a překážejících kabelů. Venku vydrží baterie dost dlouho, abych se na ně mohla spolehnout i na cestách. A když si chci číst knížku v tramvaji a nerozptylovat se rozhovory lidí kolem mně, i s tím si sluchátka poradí. Umí totiž snížit hlasitost hluku z vnějšího prostředí až o 27 dB, tedy zhruba o 95 %. Ovládat se dají hned několika způsoby – tlačítky, dotykem nebo hlasem. Mají zabudovaný reproduktor, takže s nimi můžete i telefonovat.  

Ještě oceňuji jednu užitečnou funkci. Někdy potřebuji mít přehled o tom, co se kolem mně děje. Sluchátka pak přepnu do režimu vnímání okolí. Když na mně někdo promluví, přehrávaný obsah se ztiší, a daného člověka uslyším, aniž bych musela hudbu vypnout nebo sluchátka odložit. Součástí je i speciální kabel, který umožní připojení k multimediálním panelům v letadle.

Jestli se potýkáte se stejným problémem jako dosud já, sluchátka Philips TAPH805 můžu doporučit. 

#high-tech

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články