TIP NA AKCI: Festival Uzená Olomouc opět láká mlsné jazýčky

V sobotu 24. února se mohou všichni masožravci těšit na další ročník akce Uzená Olomouc. Festival (nejen) uzeného a dobrého jídla se totiž vrací do Olomouce a nabídne bohatý program pro gurmány a rodiny s dětmi!

Redakce [OL]4you

Regionální produkty jako je uzené maso, zabijačkové speciality, pivo, ale i mnoho dalších dobrot můžete ochutnat v sobotu 24. února 2018 v Olomouci v rámci festivalu Uzená Olomouc v areálu Korunní Pevnůstky.

Moravští uzenáři, kteří své masité produkty zpracovávají tradičním způsobem podle rodinných receptur, budou mezi sebou soutěžit o nejchutnější výrobky. Na Uzenou Olomouc 2018 jich přijede hned šest: „Festivalu Uzená Olomouc se kromě dalších zúčastní také domácí řeznictví a uzenářství Ráček. To bylo favoritem návštěvníků našeho festivalu, který jsme pořádali také v jiných městech, několikrát po sobě. Letošního olomouckého vítěze však musí místní vybrat sami. Připravili jsme pro ně ochutnávku produktů od všech soutěžících, na jejímž základě zjistí, od jakého uzenářství nebo řeznictví jim chutná nejvíce,“ láká Pavel Pichler, organizátor akce.

Pro opravdové jedlíky je připraven „zápas“ v pojídání tlačenky a špekáčků na čas. Účast známého maxi-jedlíka Jaroslava Němce, který už více než deset let objíždí celou republiku za soutěžemi v pojídání, naznačuje, že zvítězit nepůjde jen tak lehce. Den úplný gastronomie doplní také kuchařská show s následnou ochutnávkou, škola vaření se zkušeným profesionálním kuchařem Karlem Nekolou nebo praktický workshop zaměřený na přípravu paštik a dalších masitých pokrmů. 

Festival Uzená Olomouc je také místem, kam můžete vzít děti. Kromě toho, že se nejmenší dozví, jak vypadá pravý flašinetář, harmonikář a jejich nástroje, se mohou zapojit do šifrovací hry „Hledej pana Buřtíka“ a vyhrát zajímavé ceny. S rodiči si pak budou moci opéct špekáčky na ohni. V průběhu celého dne bude na místě farmářský a řemeslný trh, kde mohou zákazníci nakoupit kvalitní šunky, sýry, koření, ale i zahraniční delikatesy. A protože se dobré jídlo neobejde bez dobrého pití, bude na návštěvníky čekat také pivo, káva, medovina a další lahodné nápoje. 

Vstupné za 100 Kč zahrnuje recept s kořením, ochutnávku uzeného, workshopy, ukázky a přednášky a překvapení. Děti do 120 cm mají vstup na akci zdarma. Více informací najdete na www.uzenaolomouc.cz

#akce #akce olomouc #food #korunní pevnůstka #maso #olomouc #trh #uzená olomouc #zabijačka

reklama

esmedia - vývoj a marketing
Další články