[OL]4you na

Třetí ročník Ynovate Festu zamířil do Olomouce, kdo si odnesl vítězství v soutěži startupů a poletí do Silicon Valley?

Třetí ročník Ynovate Festu – největšího festivalu inovací v českých a slovenských regionech, se konal ve čtvrtek 23. května v Olomouci a tématicky se zaměřil na startupy a život v nich. Nabídl pestrý program plný inspirativních přednášek a workshopů, kterého se zúčastnilo více než dvě stě návštěvníků.

Třetí ročník Ynovate Festu zamířil do Olomouce, kdo si odnesl vítězství v soutěži startupů a poletí do Silicon Valley?
Společné foto účastníků Ynovate Fest

Ynovate Fest se po Liberci a Zlíně tentokrát konal v Olomouci, v prostorách Domu U Parku a pořaddatelem bylo Inovační centrum Olomouckého kraje. Festival propojuje nejen inovační agentury spojené do sítě Ynovate, ale také startupy, investory, experty či zástupce byznysu, akademické i veřejné sféry. Festival nabízí bohatý program plný přednášek, workshopů a soutěží, které jen tak neuvidíte a neuslyšíte.

„Díky aktivnímu členství našeho inovačního centra v síti českých a slovenských inovačních agentur Ynovate zvyšujeme kvalitu našich služeb směrem k začínajícím podnikatelům a inovativním firmám. Vzájemně se mezi sebou učíme a inspirujeme, pomáhá nám to posouvat naše regiony směrem k inovacím. Abychom ukázali, co konkrétního se za tím skrývá, pořádáme každý rok v regionech tento festival. A mám velkou radost, že v letošním roce jsme měli tu čest všechny přivítat v Olomouci,“ uvedl Tomáš Dostál, ředitel Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), které bylo pořadatelem letošního Ynovate Festu.

„Základní myšlenkou rozvoje je změna myšlení a spolupráce, což jsou dvě oblasti, ve kterých ICOK a Ynovate síť dělají maximum. Jsem rád, že se letos inovační agentury sešly v Olomouci, setkání to bylo opravdu inspirativní,“ řekl Jan Šafařík, předseda správní rady ICOK a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Soutěž startupů se těšila velkému zájmu, porota vybírala z deseti top startupů Česka a Slovenska. Vítězným projektem byl startup iTranSys, který nabízí optimalizaci dopravních procesů a plánování jízdních řádů za pomocí umělé inteligence. Jejich řešení umí najít nejvhodnější trasy vozidel, snižovat náklady a zvyšovat spokojenost cestujících.

Tomáš Dostál, ředitel ICOK a Milan Šaržík z iTranSys

„Možná to pro diváky není až tak atraktivní téma, protože optimalizace dopravy je komplikovaná, komplexní věc, ale vidíme, že to, čeho jsme dosáhli, mělo na festivalu úspěch a z toho máme velkou radost,“ řekl po vyhlášení Martin Jančura, ředitel iTranSys. Výherce teď čeká cesta do Silicon Valley – nejžádanější startupové destinace na světě.

Speciální cena porotu zůstala v Olomouci a odnesl si ji olomoucký projekt Pozemkov.cz, online vyhledávač a porovnávač pozemků v celé ČR.

Partnery festivalu byl Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Univerzita Palackého v Olomouci a také Arrows ETL advokátní kancelář Olomouc.

 

Ynovate je síť českých a slovenských inovačních agentur s mezinárodním dosahem, která staví na sdíleném špičkovém know-how. Její členové jsou zárukou kvality služeb pro firmy, které chtějí uspět na globálních trzích.
Díky našim službám mají inovativní firmy z České a Slovenské republiky snazší cestu k úspěchu. Zakládajícím členem sítě Ynovate je i Inovační centrum Olomouckého kraje.

Společně jsme silnější.

reklama