[OL]4you na

Vánoce na Netflixu: Jaké filmy vám nesmí ujít?

Řekněte na čas sbohem filmovému kritikovi v sobě. Nehleďte na hodnocení uživatelů ČSFD a užijte si prosincový Netflix bez předsudků. Na rozdíl od výzdoby v obchoďácích, kterou úspěšně ignorujeme už od října, nás totiž sentimentální vánoční filmy skutečně naladí na blížící se svátky. A že se jimi oblíbená streamovací služba aktuálně jen hemží! Sepsali jsme pro vás tipy na klasiky, které jste možná viděli už stokrát, i na snímky, o kterých se tolik nemluví (ale mělo by).

Vánoce na Netflixu: Jaké filmy vám nesmí ujít?

Věděli jste, že jako nový uživatel máte možnost vyzkoušet Netflix na 30 dní zdarma? Vánoční filmy si tak můžete užít zcela bezplatně. Služba je to ovšem silně návyková, proto za budoucí výdaje s ní spjaté neručíme. :)

Vánoce naruby / Christmas with the Kranks (CZ titulky)

Americká vánoční klasika, kterou budou 100% hrát v televizi, ale v programu ji kroužkovat nemusíte – naladíte ji totiž i na Netflixu. Manželé Krankovi, které ztvárňují Tim Allen (otec, který to přehnal s opálením) a Jamie Lee Curtis (matka, která bojuje o poslední balení šunky), se chystají vynechat Vánoce. Radost tím neudělají sousedům, kteří nehodlají slavit bez sněhuláka Frostyho! Celé sousedství se nakonec spojí dohromady, aby zajistilo dceři Krankových Vánoce na poslední chvíli... a dál už to znáte.

Pelíšky (originální znění)

Rozkaz zněl jasně – Pelíšky musí být v každém seznamu doporučených vánočních filmů. V opačném případě se pisatel dopustí přinejmenším vlastizrady. Pravdou je, že neznáme film, u kterého méně záleží na tom, po kolikáté se na něj díváte. V každém období života nás v něm dojme něco nového. Ale především – i kdyby nám chrstli vařící olej do ksichtu, tak se u Pelíšků budeme co? Budeme se smát! Dobrou zprávou je, že pokud je letos nestihnete o Štědrém večeru na jedničce, budou na vás čekat na Netflixu.

Vánoční kronika / The Christmas Chronicles (CZ dabing)

Kurt Russell a Goldie Hawn, ikonická hollywoodská dvojice, ztvárnila ve dva roky starém netflixovském snímku ještě ikoničtější dvojici – pana a paní Santa Clausovi.  Goldie Hawn si ve Vánoční kronice sice užijeme pomálu; zato Kurt Russell hraje ve filmu prim. A co víc – vdechl do postavy Santy svěží vítr. Namísto obtloustlého, moudrého staříka, připomíná spíš dědu pohodáře, který u štědrovečerní večeře vykládá nemístné vtípky. Těšit se můžete na povedené efekty, sympatické postavy, chytlavý soundtrack a (tramtadadá) český dabing.

Vánoční kronika: druhá část / The Christmas Chronicles 2 (CZ dabing)

U Vánoční kroniky ještě chvíli zůstaneme. Letos na Netflix dorazilo pokračování se stejným obsazením, ale velkou změnou v křesle režiséra – posadil se do něj Chris Columbus. Pokud vám nic neříká jeho jméno, určitě vám budou něco říkat jeho dřívější počiny – Sám doma, Sám doma 2: Ztracen v New Yorku nebo první dva díly Harryho Pottera. Nad pokračováními úspěšných filmů se sice vznáší závoj neúspěchu; my ale věříme, že v případě dvojky Vánoční kroniky tomu bude jinak.

Grinch (CZ titulky)

V 16:20 babrat se v sebelítosti, v 16:30 zírat do propasti, v 17:00 vyřešit hladomor (nechat si to pro sebe)... Tak přesně tento Grinchův monolog na Netflixu neuslyšíte – snímku totiž chybí český dabing. Položme si ale ruku na srdce – všechny hlášky z této vánoční klasiky beztak umíme odříkat nazpaměť. Nevíme, jak vy, ale my bereme zhlédnutí 100krát viděných filmů v originále jako skvělou příležitost procvičit si angličtinu. Postavu zelené kreatury, která nenávidí Vánoce, navíc ztvárnil a namluvil jedinečný Jim Carrey – jeho výkon rozhodně stojí za poslech.

Klaus (CZ dabing)

Nestává se často, že by se pohádka s vánoční tematikou dostala mezi snímky nominované na ceny Oscar. Klaus ale vytřel minulý rok zrak všem kritikům, kteří jej rázem zařadili po bok takových klasik, jako je Vánoční koleda nebo Ukradené Vánoce Tima Burtona. Příběh o přátelství mezi pošťákem a výrobcem hraček dává větší smysl, než se na první pohled může zdát. Dospělé snímek dojme, děti pobaví a každý si z něj odnese poselství o důležitých lidských hodnotách. Nenechte se odradit faktem, že Klaus nominaci nakonec neproměnil a zařaďte jej do vánočního programu. Nebudete litovat.

+ Na rozdíl od fanoušků za velkou louží, na českém Netflixu jsme se s kompletními řadami Přátel rozloučit nemuseli. Nezapomeňte si proto pustit 10. díl 7. série. Protože co by to bylo za Vánoce bez vánočního pásovce, napůl židovského přítele Santa Clause?

Ať už si své oblíbené snímky zapnete na streamovacích platformách nebo v televizi, přejeme vám ničím nerušenou zábavu.

reklama