[OL]4you na

Vánoční trhy Olomouc: víme, jaké jsou největší taháky letošního roku

Vítejte ve vánoční pohádce v srdci Olomouce! Trhy odstartovaly, program se rozjel naplno, punč voní do všech stran. Vydejte se s námi za těmi největšími lákadly letošních vánočních trhů a připravte se na cestu do magického světa dřevěných domečků, neodolatelných vůní, tradičních výrobků, světýlek, obřího kola i kluziště. Ochutnejte punč, podpořte charitu, poslechněte si koncert a užívejte si atmosféru plnou radosti a pohody... Přijďte zažít nejkrásnější čas roku v srdci Olomouce na vlastní kůži!

Vánoční trhy Olomouc: víme, jaké jsou největší taháky letošního roku

Kluziště
Po čtyřech letech se na trhy opět vrátilo kluziště. Tentokrát jej najdete spolu s vyhlídkovým kolem a stánky s občerstvením na tržnici. Kromě bezplatného bruslení pro školy (každý všední den do 12:00) je k dispozici samozřejmě i všem, kteří si touží zabruslit pod širým nebem (každý den do 20:00). A my si myslíme, že Olomouci kluziště moc sluší a že je dobře, že se do centra po letech vrátilo.

Hrneček
Dovedete si představit olomoucké vánoční trhy bez všudypřítomného punče? My ne. A ani nikdo, kdo sem v období adventu zavítá. Na každém stánku s horkými nápoji si letos můžete zakoupit tradiční keramický hrneček s motivem vánoční Olomouce v modré nebo červené barvě.

Vyhlídkové kolo
Kdy se vám naskytne neobyčejné vyhlídka na město? Právě v předvánočním čase, kdy své místo na tržnici zaujme třicetimetrové kolo, které je ozdobou trhů zejména ve večerních hodinách. Tisíce světýlek, které dokreslují atmosféru, se mihotají s každým dalším metrem, které atrakce urazí... Vyhlídkové kolo je v provozu každý den od 10 do 22 hodin.

Stánek Dobrého místa pro život
Děláte rádi dobré skutky? Obzvlášť předvánoční čas si o nějakou tu porci laskavosti říká. A že jsme národ se srdcem na pravém místě, dokazujeme, mimo jiné, každý den u stánku Dobrého místa pro život, kde popíjíme punč pro správnou věc. Běžte to taky zkusit, garantujeme vám, že kromě skvělého pocitu, který zažijete, spolehlivě narazíte na někoho, s kým je radost si popovídat. Stánek naleznete na Horním náměstí a poznáte jej snadno - fronta před ním snad nikdy a nikde nekončí... 

Gastro soboty
Jednou z novinek letošního ročníku vánočních trhů jsou víkendové gastro show. Každou sobotu se na Horním náměstí koná jarmark s regionálními řemeslníky a výrobci a na pódiu vystupují zajímaví kuchaři a cukráři z Olomouckého kraje. Vždy v 15:00 začíná pořad Gastro rejdění, kde moderátorka Martina Queetko Procházková představuje mistry a mistryně svého řemesla. To je něco pro gurmány...

Půlnoční
Je po štědrovečerní večeři, dárky jsou rozdány, můžete se spokojeně odebrat k tácu chlebíčků a cukroví na pohovku a zapnout si Pelíšky. A nebo se vydejte do centra na noční procházku. A když dorazíte až na Horní náměstí, můžete si vychutnat půlnoční mši přímo v srdci města. Zajímavý zážitek...

Olomoucké vánoční trhy mají neopakovatelné kouzlo, které na každého návštěvníka dýchne pohodovou atmosférou. Vydejte se ji okusit na vlastní kůži! :)

reklama