[OL]4you na

Veletrh pracovních příležitostí Okno do praxe propojuje studenty s budoucími zaměstnavateli

I čerství absolventi mají šanci na dobré uplatnění. Přijďte na veletrh pracovních příležitostí Okno do praxe a najděte si práci snů.

Veletrh pracovních příležitostí Okno do praxe propojuje studenty s budoucími zaměstnavateli

Propojit studenty s budoucími zaměstnavateli má za cíl 15. ročník veletrhu pracovních příležitostí Okno do praxe, který se uskuteční v úterý 12. dubna od 10:00 do 15:30 v hlavní budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Letošního veletrhu se zúčastní přes třicet společností z různých odvětví.
„Nalézt vhodné zaměstnání, které by splňovalo představy studentů po ukončení vysokoškolského vzdělání, nemusí být pro čerstvé absolventy vždy snadné. Mnozí se domnívají, že je nebude chtít nikdo přijmout, pokud nemají praxi. Často se ale stačí na věc podívat jinak. Jak? To napoví nejen panelová diskuse, která je součástí veletrhu. Studenti se v neformálním prostředí mohou setkat s manažery z oblasti lidských zdrojů, konzultovat své možnosti získání dobrého pracovního uplatnění, diskutovat o podmínkách práce, srovnávat nabídky zaměstnavatelů a zjišťovat, jak to udělat, aby byl člověk (nejen v práci) spokojený,“ uvedla koordinátorka akce Dagmar Petrželová z přírodovědecké fakulty.
Veletrh pracovních příležitostí Okno do praxe pořádá Přírodovědecká fakulta UP společně s Kariérním centrem UP a Moravskou vysokou školou Olomouc. Zaměstnavatelé na svých stáncích nabídnou praxe, stáže, brigády, trvalá zaměstnání či konzultace. Součástí programu budou také kariérní poradenství či zajímavé přednášky.
„Studenti si mohou poslechnout, jak zlepšit schopnost koncentrace pomocí mindfulness v rámci přednášky Management pozornosti nebo jak zdokonalit stávající podnikatelské nápady pod vedením Evy Sovové. Rovněž se mohou zúčastnit přednášky Davida Stančíka – Krátké postřehy ze života jednoho designéra, která bude zaměřena na to, jakých třicet věcí bychom měli vědět o životě. Pro všechny studenty je také připravena soutěž o ceny,“ doplnila vedoucí Kariérního centra UP Kristýna Pospíšilová.

Na letošní akci Okno do praxe se přihlásilo přes 30 firem z České republiky. Jsou mezi nimi i pravidelní účastníci jako Meopta – optika, Teva Czech Industries, Contipro, Efekt Labs, Thermo Fisher Scientific Brno, Raiffeisenbank, VERA a 3Pillar Global.
Podrobnosti najdete na www.oknodopraxe.upol.cz.

Přednášky v rámci veletrhu Okno do praxe
Management pozornosti – Pozornost, soustředění a odpočinek v dnešním světě
Lukáš Havránek vám poví, co dělat s vlastními rušivými myšlenkami. Hluboká práce, mindfulness a trénink pozornosti vám totiž můžou pomoci zvládat lépe vyskytující se stres, soustředit se na to důležité a tím zvýšit pracovní efektivitu. A to i navzdory rostoucímu informačnímu přetížení, vibrujícím telefonům, emailům i hlučným kolegům. S tréninkem pozornosti se stáváme méně náchylní k všudypřítomným možnostem rozptýlení a zábavě.

Eva Sovová vás zve na přednášku s názvem Podpora na cestě za vlastním podnikáním. Začínáte psát první řádky svého byznys příběhu? Nebo máte za sebou již celé kapitoly? Je to jedno, na tom nesejde. Pomůže vám příběh rozšířit dále. Poslechněte si, co vám může nabídnout projekt Šantovka Star(t)s, nebo se inspirujte příběhy zapojených startupů, umělců či jiných subjektů.

Krátké postřehy ze života jednoho designéra
Přednáška Davida Stančíka bude obsahovat 30 poznatků ze života, určených svému mladšímu já na začátku kariéry. Třicet věcí, které byste všichni měli vědět, nebo si je alespoň čas od času připomenout.

reklama