[OL]4you na

Víkend je tu, tak neseďte doma!

V Olomouci se toho o víkendu koná spousta a tak vám přinášíme výběr akcí, kam se vydáme podívat my.

Víkend je tu, tak neseďte doma!

CELÝ VÍKEND

Víkendy v bublinách

V Pevnosti poznání probíhají každý víkend vědecké radovánky s bublinami! V případě pěkného počasí se chemické pokusy a výtvarné aktivity přesouvají před bránu Pevnosti poznání do areálu Korunní pevnůstky. Budou se prozkoumávat bubliny a jejich charakteristické vlastnosti, dozvíte se hned dva způsoby, jak vyrobit vlastní bublifuk a jaký je nejlepší recept na tu nejbublavější náplň. 

O skutečně obrovské bubliny se pak postarají zkušení chemici Pevnosti poznání. Za krásného počasí můžete také očekávat perfektní dusíkovou zmrzlinu.

Pro tvorbu bublifuků budete potřebovat malé PET lahve a zavařovací sklenice. A protože v Pevnosti poznání šetří přírodu, přineste si své důležité "nástroje", pokud je máte doma. Víkendy v bublinách můžete navštívit v sobotu i neděli od 10:00 do 17:00.  

Mini For Model

Mini verze oblíbené modelářské výstavy se bude konat v prostoru Smetanových sadů okolo rybníčku y v pavilonech G a H.  K vidění budou modely vlaků, lodí, letadel a závodních i historických aut. Výstavu můžete navštívit v sobotu od 9:00 do 18:00, v neděli pak od 9:00 do 17:00.  

 

SOBOTA

Komentované prohlídky Vily Primavesi 

Zajděte si prohlédnout interiéry slavné Olomoucké vily a poslechnout si příběhy, které se v ní udály. V rámci komentované prohlídky navštívíte halu, zrestaurovanou jídelnu, pokoj pána a paní a projdete se zahradou až ke středověké hradební věži.
Kapacita je omezena na 15 osob, proto doporučujeme rezervaci na telefonu 721 495 525. 
Termíny konání: Sobota 14:00, 15:00, 16:00 a 17:00. Prohlídka trvá 45 minut. Více info najdete na https://www.facebook.com/pruvodkynejanakrausova/.

Vintage Market 

Už jste byli někdy na "blešáku"? Dá se tam ulovit spousta pokladů! Na blešáku najdete nové nebo „upcyklované“ věci od lokálních výrobců. Zítra se koná jeden v olomouckém Letním kině od 10:00 do 18:00.  

Herci na ležáka

Stand-up scénky herců Divadla Tramtarie startují v 17:00 na Korunní pevnůstce v Olomouci. Chcete-li se zasmát a užít si uvolněnou atmosféru, rozhodně tuhle událost doporučujeme! 

 

NEDĚLE

Nedělní Family Brunch 

Nutrend World opět startují oblíbené rodinné nedělní brunche, na kterých se skvěle najíte a strávíte fajn čas se svými blízkými. Doporučujeme rezervaci.  

Pohádky z pařezové chaloupky 

Nedělní divadlo pro děti začíná v 15:00 v Divadle na Šantovce. Divadlo Scéna Zlín si pro nejmenší diváky připravilo adaptaci na oblíbené postavičky našeho mládí, Křemílka a Vochomůrku. 

Promenádní koncerty ve Smetanových sadech startují tuhle neděli a budou vás provázet celým létem! Živou hudbu nejen k poslechu v podání Moravského divadla Olomouc si přijďte užít v 16:00.

 

Užijte si volné dny co nejlépe a dejte nám vědět třeba do komentáře na FB nebo IG, kam se chystáte vy! 

 

 

reklama