[OL]4you na

Víkend ve znamení jídla, hudby a divadla

Co by vám rozhodně tento víkend nemělo uniknout? Spousta hudby, skvělé jídlo na Garden Food festivalu a start Olomouckých Shakespearovských slavností!

Víkend ve znamení jídla, hudby a divadla
Garden food festival (Zdroj: archiv GFF)

Letošní ročník Garden food festivalu už je v plném proudu, na hlavní program si zajděte od pátku až do neděle do Fun parku Šantovka, kde se objeví finalisté MasterChef Česko - Roman Staša a Pavlína Lubojatzky nebo finalistky loňského ročníku kuchařské TV show. U Šantovky si můžete dát i speciální festivalové menu v podání kuchařského týmu Lobster family restaurant. V pátek hledejte stánky také na Horním náměstí v rámci festivalu Pohoda u Trojice. Gastronomický svátek bude probíhat až do neděle 9. srpna a to na různých místech v Olomouci, v sobotu a neděli bude živo i v Rozáriu. Místo vstupného si letos pořídíte čip, který se dá nabít na libovolnou částku. Celý program GFF najdete zde

Pátek

Arcidiecézní muzeum má ve spolupráci s Rodinným centrem Olivy připraven od 16:00 zážitkový program s názvem Muzeum NA HRANÍ. Pod vedením muzejního pedagoga se stanete živým obrazem, rozpohybovaným živlem či zkamenělou sochou. 

V Bezručových sadech bude zpívat blues Patt Berry, v rámci projektu Zaparkuj busking. Pro hudbu Patta Berryho jsou typické časté přechody z tichých pasáží po hlasité kvílení. Brzy vás prý vtáhne do víru alternativní, poutavé a intenzivní reality. Začátek je v 17:00. 

Pohodový večer s příjemnou instrumentální hudbou slibuje Long Story Short Eatery & Bakery. O večerní atmosféru na nádvoří se od 19:00 postará Josefína Janková, studentka Konzervatoře Evangelické Akademie v Olomouci v oboru klavír a rozehraje vaši fantazii pomocí filmových skladeb a melodické jazzové klasiky. Na romantickou večeři docela fajn zpestření! A k pití doporučujeme Solaris z vinařství Mlýnek :)

Pokud jste nestihli stand-up komiky Romana Vencla, Karla Pomahače a Honzu Ťoupalíka s jejich odzbrojujícím humorem v Telegraphu, jděte se zasmát na Letňák. Děláme to ve třech startuje v Letním kině v 19:00. 

Sobota

Na multižánrovém festivalu Večerní pohoda u Trojice budou hrát jazz. V 19:30 začíná Event Jazz a užijete si průřez repertoáru i známé skladby popové, latiny i funky, takže se nudit rozhodně nebudete.

V Metropolu hrají od osmi další představení v rámci projektu Film Naživo. Tentokrát se můžete zajít podívat na úspěšnou inscenaci Amerikánka s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou v hlavních rolích. Svůj příběh o vůli a naději, víře i zoufalství rozehrají v opuštěné dětské léčebně. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o svobodě, vydělenosti a touze žít.

Wake Park Náklo slibuje tanec až do dvou do rána!  Za DJ putlem se vystřídají různí lokální Djs, kteří budou mixovat skoro všechny styly elektronické taneční hudby, především house, techno, drum & bass, breakbeat a další. 

Neděle 

Tak jako každou neděli, i dnes vás pošleme na brunch. V Trouble Cafe mají připraveny sladké i slané varianty všeho, na co jen můžete mít chuť. My si děláme zálusk na chléb s pažitkovou pomazánkou a vejcem a kokosové lívance s malinami.   

Jestli nevíte kam vyrazit s dětmi, v Jeřmani u Bouzova se uskuteční druhý ročník akce Den bublin. Těšte se na soutěže, turnaj o ceny, tombolu, k tanci a poslechu hraje DJ KONY a zatančit s dětmi si přijde i MIckey a Minnie. Pro všechny ratolesti bude ns mídtě také zdarma skákací hrad :) 

V neděli startuje Olomoucké Shakespearovské léto. Článek o něm už psala kolegyně Hanka (čtete zde). Pokud jste ještě neviděli komedii Láska za koronu z dílny Divadla Tramtarie, hned kupujte lístky, my jsme už viděli a chvílemi nám tekly slzy, jak moc jsme se smáli! 

Fajn víkend vám přejeme!

 

 

 

reklama