[OL]4you na

Víte, jaký přírodní olej se hodí pro vaši pleť?

Máte obavu, že se vám při použití přírodních olejů budou ucpávat póry a zmastí se vám pleť? Vůbec se to nemusí stát, stačí zvolit správný olej vhodný právě pro vaši pokožku.

Víte, jaký přírodní olej se hodí pro vaši pleť?

Rostlinné oleje patří do kosmetického průmyslu už velmi dlouho. Díky tomu, že jsou přímo nabité vitaminy skupiny A, B, E, minerály a esenciálními mastnými kyselinami, dělají velmi dobrou službu nejen pokožce, ale i vlasům a nehtům. Dokonce prospívají i mastné pleti a dokáží napomoci zbavit se akné. Důležité je, najít ten pravý pro typ vaší pleti. Obecně doporučujeme kupovat oleje v bio kvalitě. Aby oleje dokázaly pleť zároveň hydratovat, nanášejte je vždy na navlčenou pleť. Během nanášení provádějte lehkou masáž. Pokud nejste majitelé suché pokožky, olej používejte pouze při večerním rituálu.

1. Oleje na vrásky a pro zralou pleť
Na vrásky a jako anti-age prevenci používejte šípkový olej – kromě toho, že má výrazné regenerační schopnosti, zjemňuje také jizvičky. Bude se hodit i arganový olej s příjemnou vůní, má zvláčňující hydratační účinky a viditelný efekt na vrásky. V době klimakteria se vám bude hodit makadamiový olej s obsahem vzácné kyseliny palmitoolejové, která zlepšuje vitalitu pokožky a hodí se i k masážím. V kombinaci s arganovým olejem bude péče o zralou pleť ještě dokonalejší. Rakytníkový olej díky vitaminům A a E zlepšuje pružnost pleti, pomáhá léčit její nedokonalosti, působí protizánětlivě a oddaluje vznik vrásek.

2. Oleje pro problematickou a mastnou pleť
Pro mastnou a problematickou pleť vybírejte lehké nebo-li suché oleje, jako jsou například olej z vinných hroznů, brutnákový, mokřadkový, konopný či olej z kukuřičných klíčků. Nebo třeba antibakteriální oleje, mezi které se řadí šípkový či levandulový olej.
Nimbový ojel a olej tamanu pomohou zlepšit stav aknózní pleti, krásně voní a jsou užitečné při minimalizování různých defektů pleti.

3. Oleje pro smíšenou pleť
Smíšená pokožka vyžaduje hydrataci bez velkého zatéžení, aby nedocházelo ke vzniku nedokonalostí. Skvělý je olej hroznový, pupalkový, jojobový, meruňkový nebo olej z pšeničných klíčků.
Jojobový olej je svým složením hodně podobný kožnímu mazu a velmi dobře ho snášejí všechny typy pleti.

4. Oleje pro suchou pleť
Suchá pleť vyžaduje hlavně hydrataci a podporu obrany přirozené kožní bariéry. Dobře vám udělá šípkový, arganový nebo ricinový olej. Vyzkoušet můžete i mokřadkový nebo avokádový olej v kombinaci s hyaluronovým sérem pro dvojnásobnou hydrataci.

10 nejlepších bojovníků pro krásu vaší pleti

Panenský kokosový olej lisovaný za studena
 využijete pro zklidnění podrážděné pokožky po holení, po opalování, zklidní místo po bodnutí hmyzem a hodí se i jako přírodní repelent. Je skvělý na odlíčení, k vyživení suché pokožky po koupeli nebo jako pomocníka při domácích masážích. Zregeneruje rty popraskané od zimy a studeného větru nebo vyživí vaše poškozené vlasy.


Arganový olej – královna všech olejů, pokožku hydratuje, zpomaluje její stárnutí a aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu. Je účinný i při řešení problémů s akné, zklidnění pokožky podrážděné sluncem a je využíván i v boji s ekzémem či lupenkou. Pokud máte zesláblé a třepící se nehty nebo vlasy, pomůže i v tomto směru. Obsahuje velké množství vitaminu A a E, je bohatý na omega-6 a omega-9 mastné kyseliny a antioxidantů

Růžový olej
  vám pomůže s omlazením pleti. Pomůže i unaveným vlasům, kterým dodá lesku a vitalitu.

Makadamiový olejlisovaný za studena obsahuje nenasycené mastné kyseliny, zinek a selen. Díky vysokému obsahu vitaminů A, B, E má  výjimečné antioxidační účinky, podporuje hydrataci a regeneraci pokožky. V zimě skvěle zregeneruje vysušenou pokožku a rty popraskané mrazem. Osvědčí se vám také v péči o vlasy, které vyživuje, hydratuje aochrání před sluncem. 


Olej z hroznových semínek
 pokožku hydratuje, udržuje v ní potřebnou vlhkost a tím zpomaluje její stárnutí. Je vhodný nejen pro zralou a stárnoucí pleť, ale také pro pleť suchou, unavenou i citlivou. Vlasům dodá potřebnou hydrataci, živiny a lesk,

Jojobový olej
 se velmi snadno vstřebává do pokožky i spodních hlubších vrstev, kde kůži regeneruje, hojí, posiluje a podporuje její obranyschopnost. Suchou pleť účinně promastí a zabrání dalšímu vysychání. Mastnou pleť zmatní a zamezí tvorbě kožního mazu.

Levandulový olej
 je známý svými antibakteriálními účinky, a tak ho využijete zejména na problematickou pleť s výskytem akné.

Dýňový olej
 pečuje o problematickou pleť , díky vysokému obsahu zinku má zklidňující a regenerační účinky. Má schopnost napravovat polámané vlasy i omezit nadměrnému vypadávání vlasů. Skvěle pomůže i při léčbě ekzémů. 


Tea Tree olej
 – olej z čajovníku australského je známý silnými antibakteriálními a hojivými účinky. Potírejte s ním akné, opary, štípance, popáleniny nebo třeba plísně. Pomáhá i v ústní dutině. Stačí ho smíchat s vodou a roztok kloktat při výskytu aftů nebo při angíně. Během imńhalace posiluje obranyschopnost organismu a má pozitivní vliv i na lidskou psychiku.


Konopný olej
 je ideální k hydrataci a výživě velmi suché pokožky se sklonem k podráždění, šupinatění i nepříjemnému svědění. Ulevuje v péči o atopickou nebo psoriatickou pokožku.
 Obsahuje mnoho antioxidantů i omega nenasycených mastných kyselin, díky tomu pokožku proto omlazuje, zklidňuje a zvyšuje její odolnost vůči alergickým reakcím. Díky protizánětlivým účinkům podporuje hojení ran a zklidňuje popáleniny. Své místo má i v péči o vlasy a nehty.

reklama