[OL]4you na

Všechno, co nutně potřebujete k moři... (a nikdy to nepoužijete)

Léto je v plném proudu, čas dovolených naplno propukl. Patříte k lidem, kteří nikdy pořádně neví, co všechno s sebou k moři zabalit, nebo spíš k těm, kdo do kufru dá pár nejdůležitějších věcí a zbytek neřeší? Máme pro vás tipy na kousky, bez nichž se rozhodně neobejdete, ale i na to, co jste vlastně mohli nechat doma...

Všechno, co nutně potřebujete k moři... (a nikdy to nepoužijete)

Plavky
Možná to zní jako naprostá banalita, divili byste se ale, jak často se na tu nejzásadnější věc zapomíná. A vážně živě si pamatuju, když jsme jeli poprvé s rodiči k moři a na hranicích jsme si vzpomněli, že naše před cestou vyprané plavky spokojeně visí doma na šňůře. Takže bacha na to. Plavky sice pořídíte v každé dovolenkové destinaci, ale znáte to - ty vaše jsou zkrátka nej.

Krém na opalování, sluneční brýle a pokrývka hlavy
Sluneční paprsky jsou zrádné a neměli bychom je podceňovat, i když se opalujeme sebelépe. Ochranný faktor SPF 50 je alespoň zpočátku nutností. Zejména váš obličej vám v budoucnu poděkuje. Kdo by chtěl stárnout zbytečně rychleji, než je nutné? Koho by bavily pigmentové skvrny? A ani ochranu očí doporučujeme nepodceňovat. Samozřejmostí je i pokrývka hlavy. Ale i tohle všechno můžete koneckonců koupit u moře. A z vlastní zkušenosti doporučuju sledovat, čím se mažou místní. Takový olivový olej s nejrůznějšími bylinkami dovede divy... Jenže za zmínku stojí i fakt, že oni se sice poctivě mažou, ale na pláž chodí především v pozdních odpoledních hodinách nebo když je pod mrakem, k čemuž my, turisti prahnoucí po snědé pokožce, ležící na slunci od rána do večera, musíme ještě trochu dospět.

Pečující vlasová kosmetika
Jestliže slaná voda dává něčemu pořádně zabrat, pak jsou to naše vlasy. Ideální je proto do kufru přibalit oblíbený kondicionér a masku, díky níž po dovolené naše kroky nebudou směřovat ihned do kadeřnického salonu.

Odstavec ryze pro ženy: oblíbené vzdušné šaty a pohodlné boty
Co si budeme povídat, high heels jsou sice božské, ale víte, co udělají vysoké teploty s vašimi chodidly? Tipujeme, že se nechcete trápit po zbytek vytoužené dovolené s puchýři a otlačeninami. Takže balit obuv, která je sice nádherná, ale naprosto nepraktická, považujeme za zbytečnost. Stejně tak váš kufr nemusí pojmout polovinu vašeho šatníku. Při balení se snažte přemýšlet o kombinacích, které si potom na sebe při nejrůznějších příležitostech oblečete, k tomu slaďte šperky, a je hotovo. Ale upřímně - tohle sice moc dobře zní, praxe však těžce pokulhává. Balení mě aktuálně čeká a už dopředu vím, že to zase neklapne, takže tip pro ženy, které módu milují a nemůžou si pomoct jako já: k tomu, co je zde uvedeno, pak ještě přibalte jedny (ok, možná dvoje) nádherné boty s vysokými podpatky a sexy šaty či overal. Nikdy nevíte, co vás na dovolené čeká.

Oblíbená knížka nebo časopis
Dovolená je tu od toho, abychom si odpočinuli. Starosti všedních dní hoďte za hlavu, notebook nechte doma na stole, vypněte si poštu a užívejte si sladké nicnedělání. Do kufru přibalte vaši oblíbenou knížku nebo novinku, na niž si už nějaké ty dny děláte zálusk, nebo třeba časopis, na který během roku nenajdete volnou chvilku, a užívejte si léto.

A teď do reality...
Tohle je značka ideál, ale vraťme se do reality. Tedy alespoň reality manželů-rodičů. Pokud máte malé dítě, které si se spánkem po obědě moc netyká, které chvilku neposedí a jediné, po čem jeho srdce touží, je dokola skákat z mola do moře, dokud nezajde slunce, zapomeňte na vše, co bylo až dosud napsáno (až na ty podpatky a sexy šaty). Stačí vám plavky a úsměv na tváři. Nic víc netřeba. Jednak na to není čas, jednak to vůbec není podstatné. Kouzlo dovolené se ukrývá někde úplně jinde. A ještě navíc ušetříte spoustu místa v kufru - na lego, na plyšáky, na auta...

Hezkou dovolenou všem. Zasloužíme si ji!

FOTO: Freepik

reklama